Diplomás pályakezdőket képeznek ki uniós államigazgatási feladatokra

2 perc

2004.05.11. 08:00

Elsősorban az uniós ügyekkel foglalkoznak majd azok a pályakezdő diplomások, akik gyakorlati képzését egy évig havonkénti bruttó 120 ezer forinttal támogatja a Munkaerőpiaci Alap.

A Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium internetes címén olvasható pályázati kiírás szerint a rendelkezésre álló forrásból 40 fiatal nyerheti el a támogatást. A gyakorlati képzést minisztériumok, háttérintézményeik, az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) munkaadói, munkavállalói szervezetei vállalhatják, valamint fiatalokat fogadhat az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány is. A pályázat beadási határideje május 17-e.



Azok vehetnek részt a pályázatban, akik magyar állampolgárságúak, büntetlen előéletűek, a pályázat benyújtási határidejekor még nem töltötték be 30. életévüket. Diplomájukat magyar állami vagy az állam által elismert nem állami felsőoktatási intézmény alapképzésében szerezték, a pályázat benyújtási határidejét megelőző 1 éven belül, s munkaviszonyuk, közalkalmazotti vagy köztisztviselői jogviszonyuk, munkával kapcsolatos egyéb jogviszonyuk a pályázat benyújtásakor nincsen.



A pályázat benyújtásakor a pályázónak legalább egy idegen nyelvből (lehetőleg angol, francia vagy német) középfokú „C” típusú nyelvvizsga meglétét kell igazolnia. A pályázatok elbírálásánál a jogász, humánszervező, szociálpolitikus, egyetemi vagy főiskolai szintű pedagógus, gazdasági, államigazgatási és szociális igazgatási, informatikai szakképzettség előnyben részesül. A magasabb szintű angol nyelvtudás vagy több nyelv ismerete a pályázat elbírálásánál szintén előnyt jelenthet.



A pályázat elfogadását követően a pályázó a gyakorlati képzésre a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium nevében eljáró Promei Kht.-val köt szerződést. Ebben vállalja, hogy a kijelölt közigazgatási szervnél egy éven keresztül gyakorlati képzésben vesz részt. Vállalja továbbá, hogy a gyakorlati képzést végző szervezettel a szakmai felkészítés során együttműködik, törekszik arra, hogy különösen az európai uniós kötelezettségekből adódó feladatokat, a közigazgatási folyamatokat a legjobb tudása szerint elsajátítsa.



A pályakezdő a szerződésben vállalja, hogy a képzési idő befejezését követően legalább a képzési támogatás folyósításával azonos időtartamon keresztül – közös megfelelés esetén – köztisztviselői jogviszonyt vagy munkaviszonyt létesít. Ennek feltétele az is, hogy a minisztérium vagy más közigazgatási szerv a saját létszámkeretén belül foglalkoztatni tudja.



A pályázatokat egy bizottság bírálja el. A pályázatok értékelésekor szóbeli beszélgetésre is sor kerülhet, ahol a bíráló bizottság a pályázók szakmai felkészültségével, európai uniós ismereteivel és a közigazgatási pálya iránti elkötelezettségével kapcsolatban tájékozódhat. (MTI)