Hűtlen kezelés miatt emelnének vádat az MTV volt elnöke ellen

2 perc

2004.12.07. 13:18

Hűtlen kezelés miatt javasol vádemelést a rendőrség Ragáts Imre, a Magyar Televízió (MTV) volt elnöke ügyében - mondta Péntek József alezredes.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) már átküldte az aktát a Fővárosi Főügyészségre, ahol döntenek majd a vádemelésről - tette hozzá a gazdaságvédelmi osztály vezetője.

Ragáts 2003-ban tévéelnökként a hozzátartozójával kötött 55 millió forint értékű felhasználási szerződést. Ez azonban a médiatörvény és az MTV kuratóriumi elnöksége határozatának tiltó rendelkezésébe ütközik. A törvénysértő szerződés 13,8 millió forint vagyoni hátrányt okozott.

Ragáts a gyanúsítás miatt ellenvetéssel élt, a nyomozás során tagadta bűnösségét - tette hozzá Péntek.

Az ügyet a HVG tavaly december 18-ai száma szellőztette meg. A hetilap arról írt, hogy Ragáts Imre "azóta elvált felesége üzlettársának cégétől - állítólag a piaci ár háromszorosáért - vásárolt természetfilm-sorozatot".

Ragáts Imre egy nappal a HVG megjelenése előtt, órákkal azt követően, hogy a hír nyilvánosságra került, egészségi okokra hivatkozva lemondott posztjáról. Az MTV Közalapítvány kuratóriumi elnöksége másnap egyhangú szavazással elfogadta a lemondást.

Az MTV jogi osztálya április 21-én tett feljelentést az V. kerületi rendőrkapitányságon a szerződéskötés miatt. Az MTV Közalapítvány felügyelőbizottsága (fb) szerint ugyanis "feltehető, hogy hanyag vagy hűtlen kezelés bűncselekményének alapos gyanúja áll fenn" a Keresztül-kasul a tengereken című búvárfilm-sorozat megrendelése kapcsán, mivel az alkotás egy adásperce kategóriája átlagárainak hat-hétszeresébe került.

"A sorozat több mint négyszer drágább volt az MTV számára, mint az utóbbi évek legköltségesebb ilyen műsorának egy adásperce" - mondta akkor Haraszti Miklós, a televízió kuratóriumi elnökségének tagja.

Péntek májusban azt mondta: a feljelentés szerint a televízió elnöke 2003. júliusában egy betéti társasággal kötött szerződést filmek megvásárlására és sugárzására. A szerződés 55 millió forintról szólt, a kuratórium döntése szerint 50 millió forint felett a szerződéskötést megelőzően az elnökség előzetes hozzájárulását kell kérni, ami ebben az esetben elmaradt.

Péntek beszámolt arról is, hogy a filmekre 13,8 millió forintot ki is fizettek, de a filmek nem kerültek adásba. Később "a betéti társaság és a Magyar Televízió között ez a szerződés felmondásra került", úgy, hogy az addig kifizetett 13,8 millió forintot nem kell visszaadni.