A jegybanktörvény kontrollját kéri a Fidesz
Az alkotmánybíróság utólagos normakontrollját kérte két fideszes politikus a Magyar Nemzeti Bankról szóló törvény módosításával kapcsolatban - adta hírül a Magyar Rádió.
Az alkotmánybíróság utólagos normakontrollját kérte két fideszes politikus a Magyar Nemzeti Bankról szóló törvény módosításával kapcsolatban - adta hírül a Magyar Rádió.
Várhatóan két hét múlva tárgyalja újra az Országgyűlés a jegybanktörvény múlt hétfőn elfogadott módosításait, így még...
A jegybanktörvény módosítása eleget tesz az alkotmány előírásainak és összhangban áll az MNB függetlenségével - mondta a pénzügyminiszter azt követően, hogy az államfővel a jogszabály-módosításról konzultált.
Járai Zsigmond szerint elsősorban a monetáris politikát befolyásolni kívánó szándéka miatt alkotmányellenes a jegybanktörvény most elfogadott módosítása, s amennyiben ezt a köztársasági elnök nem teszi meg, a jegybank fordul az Alkotmánybírósághoz.
A tudóstestület szerdán szavaz arról, hogy lemondjon-e az akadémia ingatlanjairól az állam feltételeivel. A létrehozandó új vezetési konstrukció pedig azt szolgálja, hogy – szemben az Orbán-kormánnyal – egy új kabinetnek már ne legyen beleszólása abba, kik irányítják a kutatóintézeti hálózatot. Minden feltétel adott lehet, hogy az erősen központosított kutatóhálózatot lényegében politikai kinevezettek vezessék.
Az üvegházhatású gázok kibocsátáscsökkentésének egyik eszköze lehet a regeneratív mezőgazdaság. Európában nincs hivatalos szabályrendszere, fő kérdésekben még a követői között sincs egyetértés.
Mitől sikeres egy karaktergyilkosság, és miért nem működik egyelőre Magyar Péternél? És melyik volt a magyar politika legsikeresebb karaktergyilkossága?
A Royal Mail felvásárlásával is jelezte Daniel Kretinsky, az egyik leggazdagabb cseh üzletember, hogy európai szinten is komolyan vehető milliárdos.
Nagy szerepek, nagy piálások, nagy betegség és nagy csalódás a közéletben. Nem lehet mindennap meghalni címmel jelent meg beszélgetőkönyv Cserhalmi Györggyel, ennek apropóján kérdeztük a Kossuth-díjas színész-rendezőt. Mit gondol Vidnyánszky Attiláról? Miért tagja a botrányos székfoglalója után még mindig az MMA-nak? Mit gondol az 1989-ben általa elmondott ellenzéki 12 pont utóéletéről? Interjú.
Az Egyesült Államok nem válik autokráciává a következő négy évben, ám lehet belőle egy illiberális szuperhatalom, írja a Bloomberg. A Guardian sürgeti, hogy a Nyugat nyújtson baráti kezet Szíriának. Erdogan lehet a nagy szíriai felfordulás nyertese, jelenti ki a Times. A Die Presse szerint, ha a radikális iszlamista HTS nem osztja meg a hatalmat, akkor ismét polgárháborús állapotok alakulhatnak ki Szíriában. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.