Kiürítenek egy londoni metróállomást
Elkezdték a londoni Euston metróállomás kiürítését a péntek reggeli csúcsforgalomban.
Az intézkedésre azért került sor, mert gazdátlan, s ezért gyanús táskát találtak - közölte a közlekedési rendőrség szóvivője.
Elkezdték a londoni Euston metróállomás kiürítését a péntek reggeli csúcsforgalomban.
Az intézkedésre azért került sor, mert gazdátlan, s ezért gyanús táskát találtak - közölte a közlekedési rendőrség szóvivője.
Harmincnyolcan haltak a londoni merényletsorozatban, a sérültek száma eléri a hétszázat – közölte este a Scotland Yard.
Ötvenkettőre emelkedett a londoni merényletek halálos áldozatainak száma – tájékoztaott Sydney-ben John Howard ausztrál kormányfő.
A brit Pool Re biztosítótársaság fedezi majd a londoni terrortámadás során keletkezett károk nagyobb részét – írja pénteki számában a Financial Times.
A római Külpolitikai Intézet igazgatója a szélsőjobboldali veszélyről ír a World Politics Review-ban.
Önálló projektcéggel indul el az Orbán-kormány által Magyar Ezüst Érdemkereszttel elismert rendező-producer, Kiss Stefán Mónika újabb Mohács-filmjének gyártása.
Üzenetértékű, hogy az új pápa annak az egyházfőnek a nevét vette fel, aki miután 1878-ban a katolikus egyház fejeként új útra lépett, elfogadta a demokrácia, a kapitalizmus létét, de kiállt a kiszolgáltatottakért, lendületet adva a kereszténydemokráciának.
Sándor Ivánnak – aki nemrég töltötte be 95. életévét – az előző könyve, a Tiltott terület alig egy éve jelent meg, és máris itt az új kisregény. Írásmódja ugyanolyan töredezett, mint a világunk. Rejtett összefüggésekkel ábrázolja az eső áztatta közegbe vezető utat. Mit ismertünk fel későn az író szerint? Milyen az a nagy korszak, amelynek a végén vagyunk?
A meghirdetett repülőrajton már elég sokat élcelődtünk, de azért az talán mégis túlzás, hogy Magyarország egyre inkább egy ábrándozó vakondra emlékeztet, aki szeretné meghódítani a tágas eget, és ennek érdekében tárgyalásokat folytat a gilisztával. Vélemény.
Kizárólag a politikai szempontok számítanak – derül ki a 2026-os költségvetés tervezetéből. Újra a választások előtti féktelen osztogatással erősítenék a kormánypártok győzelmi esélyeit.