Dávid lemond, ha nem jutnak be a parlamentbe
Lemond az MDF elnöki posztjáról, ha a párt nem jut be a parlamentbe a 2006-os választásokon - hangsúlyozta Dávid Ibolya, az MDF elnöke.
Lemond az MDF elnöki posztjáról, ha a párt nem jut be a parlamentbe a 2006-os választásokon - hangsúlyozta Dávid Ibolya, az MDF elnöke.
Lényegtelen, hogy milyen eredményre vezetett a Fidesz "házi felmérése", az MDF ettől teljesen függetlenül Sólyom László mellett áll ki, őt javasolja köztársasági elnöknek - közölte Dávid Ibolya, az MDF elnöke.
Az MDF-es frakcióvezető-helyettes három lépést javasolt a miniszterelnöknek az elkövetkező időszakra a kistelepülésen élők életkörülményeinek javítása érdekében hétfőn a parlamentben.
Az MDF letette a voksát a teljes önállósága mellett - mondta újságírók előtt Dávid Ibolya a parlamentben.
A Dél-Koreában hadiállapotot kihirdető, majd visszaszívó elnököt az ellenzéknek másodjára sikerült eltávolítania a hatalomból. Jun Szuk Jeol sorsáról az alkotmánybíróság dönt. Az események alakulása nem ritkaság Dél-Koreában, ahol a rendszerváltás óta hét elnökből hárman kerültek börtönbe. A szombati események azonban azt mutatják, hogy az országban virágzik a demokrácia.
Romantikus elvárásaikban többnyire súlyosan csalódtak azok a baloldali meggyőződésű magyar emigránsok, akik a két világháború között a Szovjetunióban telepedtek le. A felemelkedés kevesek kiváltsága volt, a többség mélyen hallgatott rossz tapasztalatairól.
A gyermekvédelmi törvény hatásaként egyre többször a szülőre hárul a szexuális felvilágosítás. Lacsny Éva szexuálterapeuta koedukált foglalkozásokat tart a gyerekeknek, hogy „a fiúk is tudjanak arról, hogyan működik a lányok teste, és fordítva”. Hány éves kortól érdemes a szexualitásról beszélgetni a gyerekekkel? Melyek a pornófogyasztás veszélyei, és mi történik azzal a gyerekkel, aki 9-10 évesen pornót néz? Mit tehetnek a szülők?
Szorult helyzetbe került Szerbia az akadozó energiaellátás miatt. Miért veszélyes Herbert Kickl? Joe Biden nem túl sikeres külpolitikája. Válogatásunk a világlapok írásaiból.
Hozzá kell edződnünk, hogy a szólás- és véleményszabadságnak az Alkotmánybíróság már nem lesz az őre.
Mivel a következő elnök semmire sem tartja a szövetségeseit, viszont vonzódik az autokratákhoz, ez valószínűleg csak tovább fokozza majd a zűrzavart – mutat rá Anton La Guardia, az Economist diplomáciai szerkesztője.