A kormányszóvivő szerint Szijjártó hangulatot kelt

1 perc

2005.08.31. 16:13

A fideszes képviselő szerint a "Gyurcsány-cégháló" összesen több mint 300 millió forint állami támogatást kapott, és több mint 400 millió forintnyi állami szerződésben részesült. A kormányszóvivő ezzel szemben úgy látja, Szijjártó Pétert a politikai hangulatkeltés szándéka vezérli, s valótlanságokat állít.

Szijjártó Péter kijelentette: a Gyurcsány-bizottsághoz érkezett minisztériumi információk szerint a "Gyurcsány-cégháló" vállalatai több mint 300 millió forintos állami támogatásban részesültek, és több mint 400 millió forintnyi állami megbízást kaptak.

Az ellenzéki politikus elmondta: a minisztériumoktól korábban azt kérdezték, hogy a múltban vagy jelenleg kapcsolatban állnak-e annak az 54 cégnek valamelyikével, amelyek most vagy korábban a miniszterelnök tulajdonába, érdekkörébe tartoztak. Sijjártó hozzátette azt is, hogy 14 tárca elismerte a kapcsolatot, a válaszokból pedig kiderült, hogy a "Gyurcsány-cégháló" összesen több mint 300 millió forint állami támogatást kapott, és több mint 400 millió forintnyi állami szerződésben részesült. Mint mondta, az 54 cég közül tizenhatban jelenleg is tulajdonos Gyurcsány Ferenc, harmincháromban korábban volt tulajdona, öt vállalatban pedig vezető tisztséget töltött be.

A kormányszóvivő közölte: az ellenzéki képviselőnek sem a céghálóra, sem pedig a számadatokra vonatkozó állításai nem tükrözik a valóságot. Batiz András emlékeztetett arra, hogy amikor 2003-ban Gyurcsány Ferenc sportminiszter lett, rögzítette, hogy cégei az állammal a jövőben csak nyilvános és ellenőrzött módon lépnek majd kapcsolatba. Ezt az ígéretét a kormányfő megtette és megtartotta - szögezte le.

Batiz András hozzátette: a Szijjártó Péter által említett összegek töredékét sem kapták meg az érintett vállalkozások azt követően, hogy Gyurcsány Ferenc kormányzati tisztséget töltött be. A fideszes politikus emellett a szóvivő szerint 1992-től napjainkig minden Gyurcsány Ferenc érdekeltségébe tartozó céget számításba vett, még olyanokat is, amelyekben a miniszterelnök csak minimális ideig, illetve minimális részben gyakorolt tulajdonosi jogokat.

Mint mondta, a támogatást kapott és felsorolt cégek egy része - például a Perfekt - ráadásul még állami tulajdonban volt 1992-ben, amikortól Szijjártó Péter a kalkulációt datálja.