A Magyar Vizsla megorrolt

1 perc

2006.03.01. 15:03

A Magyar Vizsla Egyesület közleményben tiltakozott a kormányfő őket érintő kijelentése miatt.

Az első szám
„A Magyar Vizsla egyesület sajnálattal veszi tudomásul, hogy Magyarország miniszterelnökének a kóbór kutyákról a sintértelep jut eszébe. Mi civilek, több ezer éves hagyománynak megfelelően inkább megetetjük, vigyázunk rájuk, sőt befogadjuk őket” – fogalmazott az egyesület közleménye.

Egyesületünk az adózók érdekeit képviseli, azokét, akiknek pénzéből működtetik a kormányzati hivatalokat, akiknek pénzéből vásárolják luxuskocsiaikat, fagylaltgépeiket, osztogatnak 100 milliós jutalmakat és támogatják milliárdokkal a külföldi befektetőket. Megértjük, hogy Magyarország miniszterelnökének nem tetszik ezeknek a tényeknek a közlése, de ez nem ad okot a Magyar Vizsla sintérkézre adására” – replikáz a Horváth Éva, az egyesület elnöke által szignált közlemény.

Mint ismeretes, Gyurcsány Ferenc Veszprémben a hétvégén azt mondta: "És ha az embert megbántják, és ha az embert megsértik, és hogyha az emberre rágalmakat szórnak, akkor az ember megrázza magát és megy tovább, és nem veszi föl a kesztyűt. És ha valakik kóbor kutyákat kergetnek ki az utcára, erre a válasz nem az, hogy mi pedig veszett rókákat. A válasz az, hogy a kóbor kutyákat befogjuk és telepre visszük, a városokat, országunkat megvédjük."

Áder János tegnapi sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: a kormányfő szavai azt jelentik, hogy "Gyurcsány Ferenc azokat, akik nem értenek vele egyet, azokat, akik kritizálni merészelik, telepre akarja vinni. (…) Hol a telep? A munkatáborok helyszínén? Recsken? A Hortobágyon? Az Andrássy út 60-ban? Esetleg a koncepciós perek tárgyalótermeiben?" - sorolta kérdéseit a fideszes politikus.
 
A kormányfő a blogján így fogalmazott: "Kétségtelen, hogy kell némi absztrakciós képesség ahhoz, hogy érthető legyen: amikor kóbor kutyákat említek, akkor a Magyar Vizsla című hazugságlapra gondolok, amikor pedig sintértelepről szólok, akkor a demokratikus közélet szabályainak betartását kérem számon. Ezt megértette az a négyezer ember, aki Veszprémben hallgatta, és őszintén hiszem, megértik még nagyon sokan."