Magyar tulajdonba került a salgótarjáni Vegyipari Gépgyár
A magyar tulajdonú SVG 2000 Vegyipari Gépgyár Kft. vásárolta meg a salgótarjáni IPC-SVG Vegyipari Gépgyár Kft.-t; a cég 2004-től állt felszámolás alatt tartozásai miatt - értesült az MTI a felszámolásra kijelölt Kerszi Rt. vezérigazgatójától.
A három magyar magánszemély által a felszámolásból történő kivásárlásra alapított SVG 2000 Kft. megvásárolta a teljes eszközvagyont, átvette a 113 dolgozót, és megtartja a cég tevékenységét - mondta Molnár György. Hozzátette: az SVG 2000 Vegyipari Gépgyár Kft. nem jogutódja az IPC-SVG-nek, az új tulajdonos tehát "tiszta lappal indul", a hitelezők felé nincs kötelezettsége, a tartozások rendezése a felszámoló feladata.
A Vegyipari Gépgyár Kft. felszámolása 2004 decemberében kezdődött, miután a gyár nem tudta teljesíteni kötelezettségeit. A cég 947 millió forintos tartozást halmozott fel, a legnagyobb hitelező a CIB Bank volt. Molnár György elmondta: már a felszámolás megkezdésekor látszott, hogy a vagyon nem lesz elegendő a hitelek kielégítésére.
Az összeg mára 900 millió forintra csökkent. Jó néhány hitelező be sem adta az igényét, hét hitelező vitatott igényének elbírálása pedig az ítélőtábla előtt van. A pénze egy részéhez csak a bank jut hozzá a felszámolási eljárásban.
A felszámoló közölte: az elmúlt másfél év alatt 30-35 partnerrel tárgyalt a salgótarjáni Vegyépszer értékesítéséről, de mindössze három értékelhető ajánlatot kapott, közülük az SVG 2000 Kft.-é volt a legértékesebb. A vételárat nem kívánta közölni a felszámoló.
A hegesztett fémszerkezeteket előállító gyár kapacitása 2008-ig lekötött, döntően osztrák és német megrendelőknek dolgoznak. A gyár árbevétele 2005-ben 500 millió forint volt, 2006 első hat hónapjában 300 millió forint - mondta Molnár György.