Választási eredmények percről percre

17 perc

2006.10.01. 16:57

Részeredmények, interjúk, helyszíni tudósítások. Kövesse nyomon a választási eredményszámlálást a hvg.hu-n.

Cikkünk frissítését befejeztük, éjfél utáni legfrissebb híreinket Választás 2006 rovatunkban találja.

23:52 Kuncze bemutatja Budapest régi-új főpolgármesterét

Budapest liberális város - nyitotta beszédét Demszky, köszönetet mondva a békeszerető fővárosiaknak. A főpolgármester szocialista-szabad demokrata többséget jósol a budapesti közgyűlésben, és együttműködést ígér a Gyurcsány-kormánnyal.

23:43 Tarlós elismerte vereségét

Tarlós István 99 százalékos feldolgozás után elismerte vereségét. A közgyűlésben építő munkát ígér, haragot nem kíván tartani. Magáról elmondta: a lebunkózott jelölt és kis kerületi polgármester igencsak megnehezítette Demszky életét.

23:39 Téri legendák

A Kossuth téren elterjedt, hogy a belvárosban valamilyen erőszakos akció készül, ehhez képest tudósítóink sem a Deák tér, sem az Oktogon, sem a Nyugati pályaudvar, sem a Köztársaság tér környékén nem láttak mozgolódást.

23:22 Dávid Ibolya szerint az MDF a harmadik erő
 
A párt jelöltjei a megyei jogú városok kétharmadában, a megyék több mint felében bejutottak a közgyűlésekbe. Az MDF több mint 3700 jelöltet állított a 2006-os választásokra, 108 polgármesterjelöltje, egy főpolgármester-jelöltje van a pártnak.

23:13 Áder János mégsem megy a Kossuth térre
 
Áder János vasárnap újságírókkal közölte: nem megy a Kossuth térre az ott demonstrálók közé. Egy korábbi értesülés szerint a Fidesz elnöksége hozott döntést arról, hogy a Fidesz vezető politikusa felkeresi a Kossuth téren tüntetőket.

23:02 Gyurcsány is megszólal

Gyurcsány értékel
© Kádár Mónika
Gyurcsány Ferenc kormányfő sok sikert kívánt a megválasztott képviselőknek és polgármestereknek. A miniszterelnök pártállástól független együttműködést ígért az önkormányzatoknak.

Szerinte a választásnak sokféle értelmezése van, és megérti azt, hogy egy voksolás során az emberek véleményt mondanak a nagypolitikáról is. A kritika az eddigi munka újragondolására ösztönöz, de abban is biztos, hogy a megkezdett reformokat végig kell vinni. Gyurcsány maga mögött érzi a kormányzó pártok támogatását, ezért a munkát tovább folytatja.

Hiller István, az MSZP elnöke szerint a választás a helyi politikáról szólt. Az önkormányzati választás eredményére utalva hangsúlyozta: az Országgyűlés összetételét az semmilyen formában nem változtatja meg.

22:58 Győzike 36 szavazatot kapott
 
Nógrádmegyeren két indulóból a független Verbói Gábort választották meg polgármesternek. Verbói Gábor 588, a másik - szintén független - jelölt, Gáspár Győző (Győzike) 36 szavazatot kapott.

22:50 A Kossuth téren örülnek a Fidesz sikerének
 
Hatalmas üdvrivalgással fogadták a Kossuth téri tüntetők, hogy az adatok 75 százalékos feldolgozottsága azt mutatja, a Fidesz jelentős sikert ért el az önkormányzati választáson. Azt, hogy Demszky Gábor ismét megnyerheti a főpolgármester-választást, hatalmas pfujolással fogadták.

22:45 Holtverseny a fővárosi közgyűlésben
 
Budapesten a 66 tagú fővárosi közgyűlésben a Fidesz 30, az MSZP 24, az SZDSZ 9, az MDF 3 mandátumot szerezhet a voksok 90,93 százalékának feldolgozása szerint. A főpolgármesteri posztért folyó versenyben Demszky Gábor vezet 46,93 százalékkal, Tarlós István a voksok 45,11 százalékát kapta a szavazatok 93,3 százalékának összesítése alapján.

22:40 Áder János a Kossuth térre megy
 
A Fidesz elnöksége úgy döntött, hogy Áder János elmegy a Kossuth téri tüntetők közé - értesült az MTI fideszes forrásból. Arról nincs hír, hogy a fideszes politikus felszólal-e a Kossuth téren.

22:36 Pécsi helyzet

Bár a szocialista Tasnádi Péter csak szoros versenyben, 287 szavazattal győzött a parlamenti ellenzék, Páva Zsolt ellen, a közgyűlésben megmarad a kormánypártoknak többsége: a szocialisták a 40 fős testületben 20, az SZDSZ 2, a Fidesz 15, az MDF 2 mandátumhoz jutott. Egy képviselője lesz még a jobboldalt támogató civil egyesületnek.

22:30 Felelőtlen ígéretek

Kuncze Gábor Orbán Viktor nyilatkozatára reagálva a politikai és gazdasági stabilitás jelentőségét hangsúlyozta. Szerinte az ország legnagyobb gondja, hogy négy éve a felelőtlen ígéretek nyomán felelőtlen pénzosztás indult.

22:20 Grespiket kifütyülték a Kossuth téren

Az ismert közszereplő arról beszélt, hogy Orbán Viktor azért nem jött el a Kossuth térre, „mert nincs szüksége a térre”. A tiltakozás hatására a műsorközlő a szabadkozó Grespik kezéből kiragadta a mikrofont, és a szélsőséges nézeteiről ismert jogásznak távoznia kellett a színpadról. A téren egyre kevesebben vannak, éjszaka negyed 11-kor 1500–2000-en lehetnek.

22:16 Mindegyik választási körzetet megnyerték a Fidesz jelöltjei Debrecenben

A polgármester-választást nagy fölénnyel nyerte Kósa Lajos, a Fidesz eddig is városvezetői pozícióban lévő politikusa. A hajdúsági megyeszékhelynek 29 fideszes, 14 szocialista, 2 liberális képviselője lesz. Mellettük más szervezetek 4 jelöltet juttattak be a közgyűlésbe.

22:10 "Történelmi győzelem"

© hvg.hu
Orbán Viktor történelmi választásról beszél, szerinte a választók Magyarország jövőjéről is szavaztak, az önkormányzati választáson országos akartnyilvánítás történt.

Szerinte a magyarok nem szeretik a hazugságot, és emellett tettek hitet. Döntést hoztak arról, hogy az országot ki vitte csődbe, arról, hogy a szocialista-szabad demokrata kormány és a kormányfő nem alkalmas az ország vezetésére.


Orbán beszédének kezdetéig minden fideszes nagyágyú megérkezett a székházba, Navracsics Tibortól kezdve a megfáradt tekintetű Pokorni Zoltánig.

Martonyi János volt külügyminiszter a sajtómunkások közé ült be, s bőszen bólogatott Orbán beszéde alatt.


22:09 Szeged maradnak a kormánypártok

Szegeden megmarad a kormánypárti több többség a városi közgyűlésben. Botka László, a koalíciós pártok jelöltje maradt a polgármester a csongrádi megyeszékhelyen, és a 42 fős közgyűlésben a kormánypártoknak 22 mandátumot szereztek.

22:05 Tovább kapaszkodik Tarlós

Budapesten a 66 tagú fővárosi közgyűlésben a Fidesz 30, az MSZP 24, az SZDSZ 9, az MDF 3 mandátumot szerezhet a voksok 70,46 százalékának feldolgozása szerint. A főpolgármesteri posztért folyó versenyben Demszky Gábor vezet 47,26 százalékkal, Tarlós István a voksok 44,74 százalékát kapta a szavazatok 79,47 százalékának összesítése alapján.

21 órától 22 óráig (Oldaltörés)
21:59 Megszólal

Orbán Viktor, a Fidesz elnöke 22 órakor sajtónyilatkozatot tesz - értesült a hvg.hu.

21:56 Feszült csend a szocialista párt székházában
 
Helyszíni tudósítónk szerint a néhány perce a tévéknek nyilatkozó Molnár Gyula XI. kerületi polgármesteren kívül senkit sem látni, mindegyik politikus a második emeleten tartózkodik, a sajtó képviselőitől elzárkózva.

21:49 Országos összesítés

A háromnegyed tízig feldolgozott adatok alapján 2347 független polgármester-jelölt, valamint 222 fideszes, 129 KDNP-s, 133 MSZP-s, 41 SZDSZ-es és 35 MDF-es jelölt áll győzelemre. A pártjelöltek többségét természetesen több párt is támogatja, az Országos Választási Iroda statisztikája az első helyen álló támogató szervezetet veszi figyelembe.

21:46 Nem lehet még több embert mozgósítani

A Kossuth téren most terelik a jelenlevőket a másik színpad felé. Helyszíni tudósítónk szerint a téren téblábolók elégedetlenkednek, amiért Orbán Viktor nem jelenik meg, mert így nem lehet még több embert mozgósítani.

21:41 Csalódottság a Kossuth téren

Szivárognak el a demonstrálók, sokan csalódottak, mert várakozásaik ellenére biztosan nem jön a Parlament elé Orbán Viktor.

21:39 Budapesten kormánypárti, vidéken ellenzéki előny
 
Budapesten a kormánypártok, az összes megyében az ellenzéki pártok és azok szövetségesei vezetnek a szervezetek közötti versenyben az önkormányzati választáson, kivéve Heves megyét, ahol szavazategyenlőség van.

21:35 Továbbra is szoros a verseny a fővárosi közgyűlésben
 
Budapesten a 66 tagú fővárosi közgyűlésben a Fidesz 29, az MSZP 25, az SZDSZ 9, az MDF 3 mandátumot szerezhet a voksok 35,61 százalékának feldolgozása szerint. A főpolgármesteri posztért folyó versenyben Demszky Gábor vezet 47,75 százalékkal, Tarlós István a voksok 44,16 százalékát kapta a szavazatok 51,5 százalékának összesítése alapján.

21:31 Katona és a félkarú óriás Demszky

Katona Kálmán a hvg.hu-nak adott villáminterjújában örömmel nyugtázta, hogy a zöld gondolatok átmentek a köztudatba. A fővárosi közgyűlést jobboldali többségben képzeli el, így nem hárította el azt a lehetőséget sem, hogy a Fidesz és az MDF közösséget vállalnak Budapest irányításáért. Katona szerint Demszky félkarú óriás lesz az őt támogató koalíciós többség hiányában.

21:28 Kuncze a narancssárgásodásról

Kuncze Gábor a stabilizációs csomag eredményének érzi a „narancssárgásodást”. Szerinte a parlament teljes támogatása kellene a megszorítások foganatosításához, és nem a Fidesz által folytatott dacpolitika.

21:24 Miért nem jön Orbán?

Melocco Miklós drámai bejelentése a Kossuth téren: Orbán Viktor azért nem jön el a Parlament elé, mert megfenyegették.

21:22 Csintalan elemez

A Fidesz választási központjára továbbra is inkább a pangás, mintsem a pezsgés a jellemző. Az újságírók és fideszes munkatársak a folyosókon felálllított képernyőre tapadnak, s pogácsával a kezüben hallgatják a Hír TV-n Csintalan Sándor szakértő röpke elemzéseit.

21:20 Fidesz-MDF szövetség?

Szijjártó Péter, a Fidesz kommunikációs vezetője az MTV-nek nyilatkozva nem zárta ki annak lehetőségét, hogy a Fidesz koalíciót köt az MDF-fel, amennyiben az bejut a közgyűlésbe. A politikus hozzátette: erről a 9 órakor kezdődött elnökségi ülésen még nem döntenek.

21:16 Semjén-öröm

© hvg.hu
Sikerült elcsípnünk a láthatóan boldog Semjén Zsolt KDNP-vezért. "Nem kiabálom el, ha azt mondom: a Fidesz-KDNP megnyerte az önkormányzati választásokat" - indokolta örömét. Szerinte a választási eredmény üzenete az MSZP-SZDSZ koalícónak az, hogy meneszteniük kell Gyurcsány Ferencet.
Kérdésünkre, miszerint mit szól ahhoz, hogy Sólyom László beszédében a bal és a jobboldalt egyaránt kiosztotta (a jobboldalt a népszavazásra vonatkozó megjegyzésével kapcsolatban), a KDNP elnöke elmondta: nem gondolja úgy, hogy az államfő a jobboldalt is bírálta, hiszen - mint mondta - a Fidesz-KDNP soha nem állította, hogy az önkormányzati választás jogi értelemben népszavazás lenne.

21:15 Pártos számok

A pártjelöltekre leadott szavazatokat tekintve este negyed tízig a feldolgozott eredmények alapján a parlamenti ellenzéki pártok a szavazatok 53,87 százalékát, a kormánypártok 35,51, a többi párt 10,62 százalékát kapta meg.

21:13 Este kilenctől ülésezik a Fidesz-elnökség
 
A Fidesz és a KDNP elnöksége este kilenc órától ülést tart pártszövetség választási központjában. Orbán Viktor nem sokkal 19 óra után érkezett meg az épületbe, utána nem sokkal jelent meg Schmitt Pál alelnök.

21:09 Budapestet kivéve mindenütt ellenzéki előny
 
Budapesten szavazategyenlőség, az összes megyében az ellenzéki pártok és azok szövetségesei vezetnek a szervezetek közötti versenyben az önkormányzati választáson - derül ki az Országos Választási Iroda honlapjáról vasárnap este 36,31 százalékos feldolgozottság alapján.

21:01 Katona: nem vagyok beosztott típus

Az MDF székházában alig van mozgás, a pártvezetés és a szimpatizánsok az emeleten, a sajtótól elzártan szurkolnak. Pettkó András, Almássy Kornél ugyanakkor már a sajtószobából szemléli az állást. Katona mindenkinek megerősíti: nem lesz se Demszky, se Tarlós helyettese, ő nem beosztott típus. Ugyanakkor örül annak, hogy Demszky Gábor az utolsó két héten már az ő programjából emelt be gondolatokat a kampányába.

20 órától 21 óráig (Oldaltörés)
20:56 Magyar bízik Demszkyben

Magyar Bálint a hvg.hu-nak elmondta, hogy bár még nagyon alacsony a fővárosi feldolgozottság, de Demszky Gábort tartják a befutónak. A három elvesztett megyei jogú várossal kapcsolatban azt mondta, bár nem számítottak rá, hogy az eddigi években jól teljesítő polgármesterek elveszíthetik helyeiket, mégsem csalódott. „Az, hogy a nagypolitika begyűrűzik, és megváltozik a képviselő-testületek összetétele, várható volt” – mondta. A kivetítőt feszült tekintettel fixálja Persányi Miklós, és nem hiányzik a társaságból Geszti Péter, Erdélyi Zsolt, Pataky Ági és férje, és időről-időre feltűnik egy Marilyn Monroe imitátor is.

20:51 Szoros a verseny a fővárosi közgyűlésben
 
Budapesten a 66 tagú fővárosi közgyűlésben a Fidesz 30, az MSZP 24, az SZDSZ 9, az MDF 3 mandátumot szerezhet a voksok 30,75 százalékának feldolgozása szerint. A főpolgármesteri posztért folyó versenyben Demszky Gábor (SZDSZ-MSZP) vezet 48,47 százalékkal, Tarlós István (független) a voksok 43,48 százalékát kapta a szavazatok 15,71 százalékának összesítése alapján. Katona Kálmánra (MDF) a szavazók 5,89, Zsinka Lászlóra (MIÉP) 1,58, Székely Péterre (Munkáspárt)  0,58 százalék voksolt.

20:46 Orbán nem megy a Kossuth térre

A hvg.hu telefonon utolérte Molnár Tamást, a Kossuth téri demonstráció egyik fő szervezőjét. Molnár szerint Orbán nem fog felszólalni a Kossuth téren, ez csak egy lebegtetés, egy PR-szöveg Dévai Nagy Kamilla részéről. Mint mondta, nem sikerült az Új Magyarországért Egyesületnek (azaz a Makovecz-féle csoportnak) megosztani a demonstrációt, mert mindenki a Nemzeti Bizottság színpadához megy. Az est további részében különböző programokkal mulatják az időt Usztics Mátyás vezetésével.

20:44 Csaknem mindenütt ellenzéki fölény

Budapest és Heves megye kivételével mindenütt az ellenzéki pártok és azok szövetségesei vezetnek a szervezetek közötti versenyben.

20:41 Nyakó: nincsenek földcsuszamlásszerű eredmények

Nyakó István
© Kádár Mónika
"A társadalom a nyugodt, parlamenti körülményeknek megfelelő véleménynyilvánítás iránti igényét fejezte ki" - mondta Nyakó István, az MSZP szóvivője a Duna TV-nek adott nyilatkozatában.

"A választási részvétel nem bizonyította a társadalmi szakadékok mélyülését, mert akkor földcsuszamlásszerű eredmények születtek volna."

20:39 Horn: székeket buktunk

Horn Gábor nem elégedett, mert pártja egy, kettő vagy három polgármesteri széket elbukott, de ez inkább a politikai közhangulat, mint az SZDSZ-es polgármesterek munkájának minősítése szerinte. Közben megérkezett Kuncze Gábor pártelnök is.

20:34 "Dalra, fiúk, dalra"

Helyszíni tudósítónk szerint a Kossuth téri színpadon Beregszászi Olga énekel: „dalra, fiúk, dalra”. A másik színpadon eddig még senki nem szólalt föl. Az egyik szervező megerősítette, hogy az este folyamán Orbán Viktor is megjelenik majd a Kossuth téren, de még nem lehet tudni, hogy pontosan mikor. A hvg.hu megkérdezte Cser-Palkovics Andrást arról a Kossuth-téri tüntetők által terjesztett hírről, miszerint Orbán Viktor a téren mond beszédet majd este. A helyettes szóvivő azt mondta: nem tud arról, hogy Orbán a Kossuth térre készülne.

20:28 Katona bízik az MDF jó fővárosi szereplésében

Katona Kálmán az ATV-nek úgy nyilatkozott: reméli, pártja ott lesz a fővárosi közgyűlésben. Azért is indult pártszínekben - szemben olyan sikeres polgármesterekkel, mint Gémesi György, aki a Gödöllőért Egyesület színeiben méretteti meg magát immáron 16 éve -, mert céljai között szerepel, hogy az MDF-et benttartsa a fővárosi közgyűlésben.

20:25 Fidesz-központ

Nyugodt a hangulat a Fidesz választási központjában. Politikusokat alig látni, eddig Szijjartó Péteren, Pokorni Zoltánon és Semjén Zsolton kívül csak Schmitt Pál, valamint Varga Mihály sziluettje tűnt fel.

20:22 Szoros a verseny a fővárosi közgyűlésben
 
Budapesten a 66 tagú fővárosi közgyűlésben a Fidesz 29, az MSZP 26, az SZDSZ 11 mandátumot szerezhet a voksok 12,88 százalékának feldolgozása szerint. A főpolgármesteri posztért folyó versenyben Demszky Gábor vezet 49,7 százalékkal, Tarlós István a voksok 42,18 százalékát kapta a szavazatok mindössze 2,13 százalékának összesítése alapján.

20:21 Semjén és a társadalom véleménye

Sólyom László köztársasági elnök iránymutatása egybeesik a KDNP véleményével, vagyis azzal, hogy a mostani válság megoldása a parlamentben lehetséges, ennek pedig a parlamenti többség a felelőse – mondta az MTV-nek Semjén Zsolt, a KDNP elnöke. „A választópolgárok kifejezték akaratukat. A pártlistákra leadott szavazatok a társadalom véleményét tükrözik” – tette hozzá Semjén Zsolt.

20:15 Stumpf leváltaná Gyurcsányt

Stumpf István politológus úgy fogalmazott, a  köztársasági elnök egyértelműen azt mondta, hogy a parlamenti többség kezében van az ország sorsa, s hogy ilyen morális alapokon ezt a politikát nem lehet továbbvinni. A parlamenti többségnek ahhoz, hogy támogatást tudjon kapni a reformokhoz, le kell váltania a miniszterelnököt - tette hozzá. Részletesebben.

20:13 Dávid Ibolya egyetért Sólyom Lászlóval
 
Dávid Ibolya egyetért a Sólyom László vasárnapi beszédében elhangzottakkal, szerinte is lezárult egy korszak az önkormányzati választásokkal. Részletesebben.

20:06 Sólyom értelmezve, Orbán várva jó

A Kossuth téri tüntetők úgy értékelik, a köztársasági elnök igazolta tetteiket. Tamás Károly, az egyik szervező Kossuth téri beszédében úgy interpretálta Sólyom László szavait, hogy azok világosan elítélik a rendőri erőszakot, és lemondásra szólítják fel Gyurcsány Ferenc kormányfőt. A Kossuth téri tüntetők bíznak abban, hogy Orbán Viktor, a Fidesz elnöke is beszédet mond a tömeg előtt. Schuszter Lóránt rockzenész, az egyik szervező ezt nem tudta megerősíteni a hvg.hu tudósítójának.

20:03 Ünneplő SZDSZ

A SZDSZ bázisa környékén nyoma sincs rendőri készültségnek, vagy a szélsőségektől való félelemnek. Egyre többen gyülekeznek a Liberálisok Háza előtt, serceg a sültkolbász és folyik a sör. Az eredményeket egyre nagyobb taps és tetszésnyilvánítás kíséri. Az első fővárosi részeredményt taps és füttyszó kíséri, a kijelzőn Demszky Gábornak 51 százalékos, Tarlós Ivánnak 41 százaléknyi szavazat jut eszerint.

19 órától 20 óráig (Oldaltörés)

20:00 Orbánra várva

A Kossuth téren arra buzdítanak a jelenlévők, hogy mindenki maradjon a színpad közelében, mert meg nem erősített hírek szerint este 10 órakor Orbán Viktor mond majd beszédet itt. A színpadon Tamás Károly elemezte Sólyom László köztársasági elnök beszédét.

19:56 Készültség a Köztársaság téren

Helyszíni tudósítónk szerint a Köztársaság téren nyugodt a hangulat, az MSZP székházát többszörös kordonnal védik. A helyszínen tartózkodik több tűszerészeti autó, illetve készenlétben áll egy vízágyú is. A párt vezetése az épület második emeletén a sajtótól elzárkózva követi az eseményeket, időnként jelenik meg csak egy-egy ismert ember, hogy nyilatkozzon a tévéstáboknak.

19:54 Nyakó: töretlen a bizalom

„A parlamenti többség véleménye szerint a köztársaság miniszterelnöke Gyurcsány Ferenc” – mondta Nyakó István, az MSZP szóvivője az MTV-nek, hozzátéve, hogy a miniszterelnök személyét illetően szóba sem jöhet a konstruktív bizalmatlansági indítvány. „Az emberek úgy ítélték meg, hogy nem népszavazásról van szó, hanem önkormányzati választásról. Töretlen a bizalom Gyurcsány Ferenccel szemben” – tette hozzá Nyakó István.

19:53 Debreceni győzelem?

Kósa Lajos, Debrecen eddigi polgármestere biztos győzelemre áll. A szavazatok 14 százalékának összeszámlása után több mint 75 százalékos a támogatottsága.

19:43 Juhász reagál Sólyom szavaira

Juhász Ferenc
© Kádár Mónika
Juhász Ferenc, az MSZP alelnöke a párt köztársaság téri székházában tartott sajtótájékoztatóján a demokrácia győzelmének nevezte az önkormányzati választásokat. A politikus úgy fogalmazott, nem népszavazásról van szó, s az emberek elutasították az elmúlt időszak utcai politizálását. Juhász a közvélemény-kutatási adatokra hivatkozva elmondta, az MSZP sikerére számítanak a szocialisták. Egy újságíró megkérdezte a párt alelnökét, nem érzi-e úgy, hogy Sólyom László kritikus hangot ütött meg az MSZP-vel kapcsolatban, a sajtóban is megjelent, állítólag Juhász Ferenctől származó levél kapcsán, amely a demonstrációkon feltűnő politikusok listázására szólított fel, Juhász azt mondta: "A köztársasági elnök urat minden valószínűség szerint félretájékoztatták, nem írunk semmilyen listát, hiszen ez jogellenes lenne. Azonban ha a politikai pártállásukat titkoló demonstrálók uszítanak a tüntetéseken, arra fel kell hívni a közvélemény figyelmét, meg kell mutatni, hogy ott a Fidesz és a Jobbik is."


19:39 Szijjártó oszt-szoroz

© hvg.hu
Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője megköszönte Sólyom László szavait, és azt, hogy megmutatta a parlamentnek a kivezető utat.

A politikus szerint egyértelműen meg lehet majd mondani, hogy ki nyerte a választásokat, a megyei listákra, a megyei jogú városokban a jelöltekre adott szavazatokat össze kell adni, és kiderül, melyik pártnak, oldalnak van „társadalmi támogatottsága”.

19.32 Kossuth téri helyzetkép

A Kossuth téren nyugodt a hangulat. Helyszíni tudósítónk szerint az egybegyűltek elénekelték a himnuszt, majd a téren felállított két színpad köré csoportosultak. A tömeg még mindig Orbán Viktort várja, néhányan „Heil Hiller”, és „A demokráciátok nekünk diktatúra” feliratú táblákat emelnek a magasba. A színpadon Dévay Nagy Kamilla tolmácsolta Orbán Viktor üzenetét, amely szerint a politikus nem akarja megosztani a magyarságot, és „Egységben az erő!”

19:30 Pangás a szadesznál

A SZDSZ bázisán, a Liberálisok Házában, az Erzsébet téren most kezd csak gyűlni a tömeg, nyüzsgés csak a Sajtósátorban van, melyet a tévéstábok teljesen betöltenek. A téren néhány tucat érdeklődő figyeli érdeklődve a kihelyezett plazmatévét, nyoma sincs az áprilisi tömegnek.

19:20 A Tárki a Fidesz-KDNP, illetve Demszky győzelmét valószínűsíti
 
A fővárosi listás szavazáson kis különbséggel a Fidesz-KDNP, míg a főpolgármesteri választáson az SZDSZ és az MSZP közös támogatásával indult Demszky Gábor győzelmét valószínűsíti a Tárki felmérése, amelynek eredményét a tv2 műsorában ismertették. Részletesebben.

19:19 A Medián szerint Demszky az esélyes
 
A budapesti főpolgármesteri székért folytatott versenyből minden bizonnyal az SZDSZ és az MSZP közös jelöltje, Demszky Gábor kerül ki győztesen - ismertette a Medián felmérését az RTL-Klub vasárnap, a szavazóurnák zárása után. Részletesebben.

19:16 A demokrata fórumnál bizakodnak

A Magyar Demokrata Fórum székházban egyelőre mindenki bizakodó. Almássy Kornél, az MDF szóvivője szerint a viszonylag magas részvétel jót jelent a kisebbik ellenzéki pártnak. "7-9 százalékos támogatottságot remélünk. A párt érezhetően új szemlélete és az új arcok meghozták az eredményeket. Hírlik, hogy a fővárosi közgyűlésben, a szoros eredmény miatt a MIÉP és az MDF lehet a mérleg nyelve, és azt is rebesgetik, hogy Katona Kálmánt, pártunk főpolgármester-jelöltjét felkérik főpolgármester-helyettesnek. Ezt a végleges adatok ismerete nélkül most még nem erősíteném meg" - nyilatkozta Almássy a hvg.hu-nak.

19:13 Ismét tüntetéssé alakult a Kossuth téri rendezvény
 
A Nemzeti Bizottság 2006 színpada előtt mintegy kétezer ember hallgatta Takács Andrást, aki kijelentette, addig maradnak a téren, amíg Gyurcsány Ferenc miniszterelnök távozását el nem érik. A szervezők közlése szerint hétfő reggel ismét visszahelyezik a Rákóczi-szobor elé azt a koporsót, mellyel a Gyurcsány-kormány temetését szimbolizálják. Folyamatosan érkeznek az emberek a Kossuth térre, este hét órára mintegy 4-5 ezer ember gyűlt össze a téren.

19:06 Orbán Viktort este kilencre a Kossuth térre várják - a Fidesz elnöke a Polgárok Házába megy

Az Új Magyarországért Egyesület meghívására este kilenc órakor beszédet mond Orbán Viktor a Budapesten, a Kossuth téren - közölte az MTI-vel Őrfi József, a szervezet titkára vasárnap este háromnegyed hétkor. A Fidesz elnöke ugyanakkor szavazata leadásakor, délután fél hatkor cáfolta, hogy este a Kossuth térre menne, azt azonban megerősítette, hogy ellátogat a Polgárok Házába.

19:01 Sólyom beszéde

Sólyom László államfő a várakozás órájáról beszél. Szerinte az ország kárára válna, ha minden az eddigi mederben menne tovább. Beszélt az államháztartás rendbehozásáról, amelyet ő is elsődleges feladatnak tart. A tüntetésekről szólva elmondta: a békés demostrációk nem mosthatók össze a Szabadság téri bűncselekményekkel. Részletesebben.

18:15 Nem ült össze még az OVB

Az Országos Választási Bizottság (OVB) vasárnap este, a szavazófülkék bezárása előtt egy órával még nem ült össze. A testülethez a nap folyamán több beadvány is érkezett. E testület többek között állásfoglalást adhat ki, amely kizárólag iránymutató jellegű, így a konkrét ügyekben eljáró más választási bizottságokat, illetve bíróságokat nem kötelezi. A testület dönt minden olyan kifogásról is, amely nem tartozik a helyi választási bizottság, illetve a területi választási bizottság hatáskörébe és dönt a területi választási bizottság határozata elleni fellebbezésről.

17:30 Részvételi arány

Az önkormányzati választásokon 17.30 óráig a választásra jogosultak 46,53 százaléka adta le szavazatát. Négy évvel ezelőtt ugyaneddig az időpontig a választópolgárok 45,78 százaléka voksolt. Az Országos Választási Iroda (OVI) adatai szerint most vasárnap 17.30 óráig a választásra jogosult 8 millió 145 ezer választópolgár közül 3.790.320 járult a 10.951 szavazókörben elhelyezett urnákhoz. A részvételi arány 17.30 órakor Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt a legmagasabb, Komárom-Esztergom megyében legalacsonyabb a részvételi arány.