Jól megy a Dacia Logan külföldön
Tavaly 36,8 százalékkal 76 ezerre nőtt a Dacia gyárban előállított Logan személygépkocsik értékesítése külföldön, ez a Romániában gyártott személygépkocsik 95 százaléka.
© Renault |
Tavaly 36,8 százalékkal 76 ezerre nőtt a Dacia gyárban előállított Logan személygépkocsik értékesítése külföldön, ez a Romániában gyártott személygépkocsik 95 százaléka.
© Renault |
A jelenleg Romániában, Oroszországban, Kolumbiában és Marokkóban készülő Dacia Logant ettől az évtől gyártják Iránban, majd 2007-től Indiában és Brazíliában is. 2004. szeptembere óta világszerte 267 ezer Logant értékesítettek.
Megérkezett Magyarországra a Dacia Logan dízel változata. A benzines nagy siker volt tavaly, az öngyulladós erőforrás újabb vevőket csalogathat a Renaulthoz tartozó román márkához, bár hazánkban még mindig idegenkednek a keleti népautótól.
Új, csúcsverziót vezetnek be az európai piacokon a Dacia Loganból. A Németországban 10 ezer 300 euróért megvásárolható Logan Prestige a bőrkormány, az elektronikai vívmányok, az alumíniumbetétek és elegáns fényezés mellett új, 105 lovas benzinmotort is kapott.
A tavaly 100 éves korában elhunyt, bonyhádi születésű auschwitzi túlélő, Lily Ebert többé nem tart már történelmi fogadóórát a TikTokon, de a dédunokája folytatja a munkáját, és továbbviszi a szellemiségét. Dov Forman szerencsére már évekkel ezelőtt valami olyasmire vállalkozott, amit túlélők leszármazottainak sokasága – tapintatból, félelemből vagy tudatlanságból – nem tud, mer vagy akar megtenni: kérdezett, amíg még lehetett. A holokauszt generációkon átívelő súlyáról, a szembenézés jelentőségéről és Lily Ebert megtörhetetlen életerejéről is beszélgettünk nem sokkal Auschwitz felszabadulásának a 80. évfordulója előtt.
Az orosz és az amerikai elnök törékeny viszonyán múlik a világ sorsa – erről ír a Timesban Mark Galeotti Oroszország-szakértő.
Utat talált az Országgyűléshez az Opus Dei magyar szervezete, amely az MCC pókhálóját használva ideológiai nevelést végez Budapesten. „Isten Műve” újraírná az abortuszszabályozást, és kitörölné a köztudatból Karsai Dániel kampányát.
Egy erőtlen ütés csak arra jó, hogy felbosszantsa az ellenfelet. A kínai technológiák kézben tartóit pedig nem volt érdemes az amerikaiaknak felbosszantaniuk. Vagy legalábbis illett volna felkészülni arra, hogy aki nem fekszik ki, az vissza fog ütni. Vélemény.
Még nem biztos, hogy új Nokia született, ám ha az Apple nem akar saját okosgyűrű fejlesztésével vacakolni, akkor jobban teszi, ha felvásárolja a kategóriateremtő Oura finn gyártóját.
Mennyire átlátható és a nyilvánosság számára hozzáférhető a parlamenti döntéshozatal a világ különböző részein? Cikkünkben nemzeti parlamentek munkáját hasonlítjuk össze: milyen és mennyit adatot tesznek közzé, mennyire könnyű azokat megtalálni. Például végig kell-e nézni egy adott információ megszerzéséhez a maratoni élő közvetítéseket vagy elolvasni több száz oldalnyi jegyzőkönyvet?