Jól megy a Dacia Logan külföldön
Tavaly 36,8 százalékkal 76 ezerre nőtt a Dacia gyárban előállított Logan személygépkocsik értékesítése külföldön, ez a Romániában gyártott személygépkocsik 95 százaléka.
© Renault |
Tavaly 36,8 százalékkal 76 ezerre nőtt a Dacia gyárban előállított Logan személygépkocsik értékesítése külföldön, ez a Romániában gyártott személygépkocsik 95 százaléka.
© Renault |
A jelenleg Romániában, Oroszországban, Kolumbiában és Marokkóban készülő Dacia Logant ettől az évtől gyártják Iránban, majd 2007-től Indiában és Brazíliában is. 2004. szeptembere óta világszerte 267 ezer Logant értékesítettek.
Megérkezett Magyarországra a Dacia Logan dízel változata. A benzines nagy siker volt tavaly, az öngyulladós erőforrás újabb vevőket csalogathat a Renaulthoz tartozó román márkához, bár hazánkban még mindig idegenkednek a keleti népautótól.
Új, csúcsverziót vezetnek be az európai piacokon a Dacia Loganból. A Németországban 10 ezer 300 euróért megvásárolható Logan Prestige a bőrkormány, az elektronikai vívmányok, az alumíniumbetétek és elegáns fényezés mellett új, 105 lovas benzinmotort is kapott.
A határon túli kisebbség bőrére alkudozik Orbán Viktor, amikor a fejük felett egyezkedik – most például a szélsőséges román elnökjelölttel.
Világméretű, több mint száz éven át húzódó konfliktussorozat egyik állomása volt csupán a 250 éve kitört amerikai függetlenségi háború – állítják történészek. A csatákat elsősorban nem a szabadságért, hanem a globális hatalomért és a kereskedelmi haszonért vívták.
Lázár János és a magyar társadalom fele-kétharmada régóta halálbüntetés-párti, de a miniszter újabban gyakran emlegeti ezt. Pedig most sincs realitása a halálbüntetés visszaállításának, ahogy 2002-ben sem volt, amikor Orbán Viktor vetette fel. Magyarországon utoljára 1988-ban akasztottak, de a világ sok országában most is népszerű a kivégzés, főleg Kínában és a Közel-Kelet országaiban.
Van, amikor kínos, van, amikor hasznos, és van, amikor veszélyes: több helyen működik sok évtizedes, elfeledettnek vélt technika. Akár az otthoni tévében is. Sorra veszünk néhány, a műszaki múzeumon kívül is életképes darabot.
Követői számára Magyar Péter lett „a nép hangja”, aki a hatalom szemébe mondja, amit sokan éreznek. És aki ilyen szerepet vív ki, azt nehezebben ítélik el akkor is, ha hibázik. Ehhez jön még egy dinamika: minél többen állnak mellé, annál inkább „a mi emberünkké” válik, és annál támadhatatlanabb. Kövesdi Veronika médiakutató és Metz Rudolf Tamás politológus a teflonhatás magyarázatát adják, és elmagyarázzák, mikor szűnik meg a védelem.
Túladóztatásra és etnikai kirekesztésre is alkalmas a kormány új törvénytervezete, vagyis igaza volt a miniszterelnöknek, amikor komoly vitát szimatolt a kistelepülések önvédelmének jogával kapcsolatban.