Irán: szabadon engedik a brit katonákat
Mahmúd Ahmadinezsád iráni államfő szerdai sajtóértekezletén bejelentette, hogy megkegyelmezett a fogva tartott 15 brit haditengerésznek és tengerészgyalogosnak, s szabadon bocsátja őket.
Mahmúd Ahmadinezsád iráni államfő szerdai sajtóértekezletén bejelentette, hogy megkegyelmezett a fogva tartott 15 brit haditengerésznek és tengerészgyalogosnak, s szabadon bocsátja őket.
Közel kétszáz feldühödött iráni diák gyűlt össze vasárnap a teheráni brit nagykövetségnél és köveket, petárdákat hajigálva tiltakoznak az ellen, hogy brit katonák megsértették az iráni felségvizeket.
Irán teokrata vezetésének jogelődje a síita muszlim állam fennállása alatt többször is kezelt úgy nyugati vonatkozású túsz-és fogolyügyeket, hogy nemcsak jól, de megerősödve evickélt ki belőlük. Valószínű, hogy Teherán megint úgy érzi, bevállalhatja tizenöt brit katona fogva tartásának kockázatát. A nukleáris ambíciói miatt diplomáciai páriává vált ország – ha kenyértörést tán nem is akar – demonstrálni kívánja az euroatlanti blokknak: csöppet sem fél a nemzetközi szokásjogot felülíró, sőt kiiktató eszközök bevetésétől.
Hivatalos jegyzéket adott át az iráni kormány Nagy-Britannia teheráni nagykövetségének az Iránban fogva tartott tizenöt brit tengerész katonáról - közölte pénteken Londonban a brit külügyminisztérium, de a diplomáciai irat tartalmát nem fedte föl.
Bár korábban áltudománynak bélyegezték a fiziognómiát, azaz következtetések levonását valakinek a személyiségére az arcvonásaiból, a mesterséges intelligencia (MI) legfejlettebb formái miatt manapság újra felkapták a módszert.
A kormányhoz közel álló ismert filmművészek egyike váltotta az eddigi tulajdonost abban a projektcégben, amely a tatárjárásról szóló filmet, az 1242 – A Nyugat kapujában című produkciót gyártja.
A mesterséges intelligencia akár emberek életét is erősen befolyásolhatja. Mégsem biztos, hogy az EU új szabályai teljesen kezelhetővé teszik a kockázatokat. Lehet, hogy a piac, a fegyverkezés, netán hatalmi érdekek felülírják a brüsszeli jogszabályt.
Mindkét művet ritkán adják elő Magyarországon, a koncert április 10-én lesz.
Alig két hónapon belül már a második cégét indítja el Fellegi Áron.
Miközben országa zuhanórepülésbe kezdett, Donald Trump legutóbbi hétvégéje Floridában nem csak golfozásról, de pénzszerzésről is szólt. A republikánusok közül is egyre többen kérdezik: meddig lehet még büntetlenül összemosni az állami és magánérdeket, és vajon hol húzódik az amerikai demokrácia tűréshatára?