Enyhén gyengült a forint
Enyhén gyengült a forint szerdán a bankközi devizapiacon, az eurót fél négy tájban 247,75/85 forinton jegyezték, a keddi 247,20/30 forint után.
A forint 19 bázisponttal 12,24 százalékra gyengült a plusz/mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. Az euróval 247,40-248,20 forint között kereskedtek, a forgalom kedden és szerdán is élénk volt, elsősorban a Mol részvények vásárlása miatt fellépő, megnövekedett euró/forint igény miatt.
Kedden egy milliárd euró körül, szerdán 740 millió euró körül volt a bankrendszer forgalma - egy átlagos forgalmú napon 500 millió eurónyi üzlet születik. A kereskedők becslése szerint a kedd-szerdai forgalomból mintegy 600 millió eurót tettek ki a Mol sajátrészvény-vásárlásához kapcsolódó euróeladásai.
A dollárt szerdán 184,25/35 forinton jegyezték a 183,40/50 forintos kedd délutáni szinttel szemben. Az euró/dollár piacon alig volt kereskedés, az amerikai valutával szemben inkább a jent vásárolták a nemzetközi piacokon. Szerdán kezdődött az amerikai Federeal Reserve kétnapos ülése, a piacok a magyar idő szerint csütörtökön késő esti kamatdöntésre figyelnek. A többség 5,25 százalékos változatlan amerikai kamatot vár.
A forintpiacon az egész júniusi tartalékolási periódust az alultartalékoltság jellemezte. A rövid lejáratú kamatok egész hónapban magasan, az MNB repokamat szintje felett voltak. Szerdán délután az overnight kamat 8,65/80 százalékon volt, még a keddi 8,60/75-nél is magasabban - az egyensúlyi szintnek a keddi hatállyal 7,75 százalékra csökkent alapkamatot tekintik. A hónapból még hátralévő két napon sem várható érdemi csökkenés - mondták a piacon.
Az állampapírok másodpiacán az egy évnél rövidebb lejáratok hozamai 3-5 bázisponttal csökkentek, a hosszabb lejáratok többségén nem változtak, illetve 1-3 bázisponttal emelkedtek a referenciahozamok. A forgalom nyomott volt az állampapírpiacon, a befektetők most a magyar olaj, illetve banki részvényeket részesítették előnyben.