Benazir Bhutto Dubajba utazott
A több éves külföldi száműzetés után két héttel ezelőtt Pakisztába visszatért Benazir Bhutto volt kormányfő csütörtökön néhány napra elutazott családjához Dubajba - közölte Bhutto pártjának egyik tisztségviselője.
A több éves külföldi száműzetés után két héttel ezelőtt Pakisztába visszatért Benazir Bhutto volt kormányfő csütörtökön néhány napra elutazott családjához Dubajba - közölte Bhutto pártjának egyik tisztségviselője.
Hazatér-e tízéves dubai száműzetéséből Benazir Bhutto, és ha igen, mikor? - a kérdés egyre akutabb Pakisztánban, ahol Pervez Musaraf tábornok-elnök széke mind jobban inog, és megmentésére az USA az egykori kétszeres kormányfővel való hatalommegosztást szorgalmazza. Bhutto számára azonban kockázatos lehet az otthon egyre népszerűtlenebb Musaraffal való kokettálás, és ahhoz, hogy harmadszorra is elfoglalhassa a kormányfői széket, módosítani kell az alkotmányt. A Sors lánya címmel nemrég önéletrajzi könyvet írt asszony már nemegyszer hazardírozott, így könnyen lehet, még a következő hónapokban esedékes választás előtt megjelenik a pakisztáni politikai színpadon.
Körözést rendelt el az Interpol a pakisztáni kormány kérésére korrupció és pénzügyi visszaélések vádjával Benazir Bhutto volt pakisztáni miniszterelnök és férje, Aszif Ali Zardari ellen - jelentette a The Nation című angol nyelvű pakisztáni napilap.
Meglehetősen furcsa Mészáros Lőrinc exvejének kartellügye. Amely egyébként Mészáros Ágnes kartellügye is, 2022-ben, a válás előtt még érdekelt volt férje cégében. A szóban forgó közbeszerzést Mészáros Lőrinc érdekeltsége nyerte, a kartellező exvő ajánlata a bírálatig sem jutott. A legfurcsább, hogy az amúgy közbeszerzésbajnok Homlok Zsolt miért pont a válás környékén “buktatta le magát”. Gyanítható, hogy a jogállam kicsavarásával kiosztott NER-büntetésről van szó.
A HVG év végi dupla számában 2024 fontos belföldi és külföldi eseményeit is felidézzük. A legtöbb szó Magyar Péterről esik, aki idén a semmiből lett a magyar politika gravitációs központja. Fülszöveg – a hetilap ajánlója.
Az utóbbi napokban két fontos személyt is megöltek Moszkvában, illetve az orosz főváros közvetlen szomszédságában az ukrán különleges erők tagjai. A célzott merényletek már régóta tartanak, az viszont újdonság, hogy már az ellenség legfőbb központjában sem érezhetik magukat biztonságban a közel három éve tartó orosz agresszióban fontos szerepet játszó tisztségviselők.
Elaine McCusker, aki jelenleg a konzervatív American Enterprise Institute vezető munkatársa, kollégáival együtt kiszámolta, hogy a következő öt évben mennyibe kerülne az Egyesült Államoknak, ha Ukrajna háborús vereséget szenvedne.
Annie Jacobsen könyve a nukleáris világháborúról hátborzongatóan részletes, de Észak-Koreáról, a képzeletbeli világégés kirobbantójáról keveset tud. Az a kevés is nagyon ijesztő.
A tavalyi évet sem úszta meg az ország, ahogy a világ többi része sem árvizek és a velük járó pusztítás nélkül. Valahogy mindig sikerül átevickélni ezeken az időszakokon, de továbbra sem megoldott kérdés a hatékony vízgazdálkodás, pedig a vízre mindenkinek szüksége van. Ezt világszerte már jó pár innovatív cég felismerte. Némelyik jó eséllyel hamarosan kiemelt befektetési célponttá válhat.