Egészségbiztosítási finis: portálokon üzengetnek egymásnak
Hírszájtokon üzengetnek egymásnak az egészségbiztosítási törvény mellett és ellen kardoskodók. Az indulatokat gerjesztő döntés nem csak sztrájkokat generált, de óriáshirdetéseket is.
Az SZDSZ hajrája |
A határozatlan idejűnek kikiáltott szakszervezeti sztrájkoknak érezhető hatása van, leginkább azok számára, akik ma vonatra szerettek volna szállni.
A törvénytervezet azonban nem csak az utcán mozgosított, az online médiában is aktualizált üzenet köszönti a felhasználókat egy-egy hírszájtra kattintva.
Az egészségbiztosítási törvény, az SZDSZ és MSZP koalíciós egyezkedése, a Fidesz határozott elutasítása egész évben jelen volt a sajtóban és a közbeszédben. A politikai ütésváltások pedig ma is folytatódtak. Mikola István szerint az egészségbiztosításról szóló törvény a szegények kisemmizését, a nyugdíjasok, kispénzűek ellátásának megvonását teszi lehetővé. A politikus az egészségügyi miniszternek azt kívánta, hogy amikor felbontja a pezsgőt, az akkorát durranjon, hogy ne hallja meg az ablaka alatt a reform ellen tüntető embereket. Horváth Ágnes pedig úgy nyilatkozott (vélhetően a sztrájkra és az útlezárásokra utalva), hogy: vajon az emberek nem azért protestálnak-e, hogy jobb legyen az egészségügyi ellátás, megszűnjön a hálapénz és mindenki ugyanolyan ellátását kapjon. Ha így van, akkor ez azt jelenti, hogy mindannyian ugyanazt akarjuk: igazságos, fenntartható, jobb minőségű ellátást, és erről szól a mostani átalakítás - hangsúlyozta az egészségügyi miniszter.
Így is lehet |
Az értelmiségiek egy része nyílt levélben kéri a törvény társadalmi vitára bocsátását, míg egy másik részük annak megszavazása mellett kardoskodik.
Eközben választásokat idéző lokális történetek is vannak: Szanyi Tibor, Budapest angyalföldi választókerületének képviselője elmondta: arról van tudomása, hogy négy-öt MSZP-s képviselő választókerületében, konkrétan nevüket említve hívja egy automata az embereket, és arról érdeklődik, a megkérdezett egyetért-e azzal, hogy a képviselő megszavazza a parlamentben az egészségbiztosítási törvényt. A választ gombnyomással lehet megadni.
Mindeközben Szili Katalin házelnök bejelentette, hogy előbbre hozzák az egészségbiztosítási törvényről szóló szavazást. A politikust, aki korábban levélben kérte Gyurcsány Ferencet és Lendvai Ildikót, hogy februárra halasszák a szavazást, megkérdezték, hogy az egészségbiztosításról szóló előterjesztés szavazásakor miként voksol majd. Szili Katalin azt mondta, ő fog elnökölni, de az "álláspontja így is nyilvánvaló".