Szegedi polip: a Fidesz szerint eltussolnák a színház ügyét

1 perc

2008.10.08. 09:30

A Székhelyi-ügy és a szegedi polip címmel tartott tegnap sajtótájékoztatót a Fidesz két önkormányzati képviselője. Szerintük az SZDSZ politikusai igyekeznek eltussolni azokat a szabálytalanságokat, melyeket a revizori jelentés tárt fel a Szegedi Nemzeti Színház gazdálkodásában – írja mai számában a Délmagyarország.


A sajtótájékoztatón Hüvös László frakcióvezető és Póda Jenő, a pénzügyi bizottság alelnöke elmondta: az intézményben idén június 4-én lezárult revizori vizsgálat 18 elmarasztaló megállapítást tett, többek között „feltűnő és indokolatlannak tűnő személyi kifizetésekről".

A Szegedi Nemzeti Színház
© Wikipedia

Az ellenzéki képviselők szerint a jelentésből kiolvasható, hogy Székhelyi József, a színház június végén távozott igazgatója több tízmillió forint értékben az intézmény, így a város és az adófizetők kárára tévedett. A Fidesz október 2-án az önkormányzat pénzügyi bizottságának az ülésén négy határozati javaslatot nyújtott be, miután kiderült, hogy Székhelyi József színigazgató egyetlen mûködési évébõl 18 szabálytalanságot tárt fel egy revizori vizsgálat. A négy határozati javaslatban többek között szerepelt a revizori jelentés nyilvánosságra hozatala és a személyi felelõsség kérdésének kivizsgálása is, de a közgyûlés kormánypárti többsége mind a négy javaslatot leszavazta.

Az Fideszes képviselők szerint a volt színházigazgató mellett több ember személyes felelőssége is megállapítható, a felsorolásból nem maradt ki Mózes Ervin jegyző, Virág András, a pénzügyi bizottság SZDSZ-es elnöke és Kormos Tibor, a kulturális bizottság ugyancsak SZDSZ-es elnöke sem. Sajtóközleményükben úgy fogalmaztak: „Jól láthatóan megjelenik egy szegedi polip, melynek karjai a politika, a közigazgatás, a gazdasági élet és a művészvilág jó néhány tisztességtelenül viselkedő szereplőjével mozog".

Székhelyi József az elmondottakra reagálva a lapnak elmondta: "A revizori jelentés egy alapos, az intézmény működését minden szegmentumában elemző közgazdasági tanulmány, amelynek fő tanulsága az, hogy a szegedi színház drámaian alulfinanszírozott." Hozzátette, hogy a lelkiismerete tiszta és véleménye szerint a rosszindulatú gyalázkodásnak egyetlen célja, hogy ne a megyeházán történtekről szóljon a közbeszéd.