Kína megelőzte Németországot
Kína az első félévben hajszállal megelőzte Németországot az exportban, jeléül annak, hogy részéről hosszabb távin is kihívás érheti Németország helyezését mint a világ legnagyobb exportőrét.
Kína az első félévben hajszállal megelőzte Németországot az exportban, jeléül annak, hogy részéről hosszabb távin is kihívás érheti Németország helyezését mint a világ legnagyobb exportőrét.
Már csak két külföldi befektető verseng az Opelért – közölte pénteken az anyavállalat General Motors szóvivője.
Soros György, a magyar származású milliárdos a kínai Shanghaidaily.com internetes újságnak azt nyilatkozta a hét végén, hogy bízik a kínai gazdaságban és hisz abban, hogy az ázsiai ország gyorsan túljut a gazdaságnövekedés megtorpanásának szakaszán. Soros nagyon érdekeltnek nevezte magát a kínai befektetésekben és "keresi a lehetőségeket".
Stabilizálódik a kínai külkereskedelem: noha a tavalyihoz képest még nagy, sőt, növekvő a csökkenés, egyik hónapról a másikra azonban már szintén erős a növekedés.
Van-e oka aggódni Rogán Antalnak az ellene elrendelt amerikai szankciók miatt? Van-e oka félni az Indiában nyaraló Orbán Viktornak Magyar Pétertől? Van-e okunk tartani a digitális állampolgárságtól? Fülszöveg – a HVG hetilap ajánlója.
Euró tízmillókból épült fel Magyarország első lárvafarmja, ahol légylárvák milliárdjainak segítségével állítanak elő prémium minőségű fehérjét szerves melléktermékekből. Ki fogja felvásárolni tonnaszám a lárvákat? Mitől fenntarthatóbb a rovarfehérje a hagyományosnál? Mit keres egy híresen rovarfób ország exállamfője a lárvagyár átadóján? Egyáltalán, hogyan hizlalják a takarmánylárvát? Ez a gyáravatás más volt, mint a többi.
Megengedheti-e magának a legmagasabb közjogi méltóság, hogy alkotmányellenesnek minősítse a hozzáértését megkérdőjelező kritikát? Gadó Gábor publicisztikája.
A hatvanas években még a rádiók voltak a Las Vegas-i CES techkiállítások sztárjai, a nyolcvanas években a kvarcórákat nézték nagy izgalommal, az évezred elején az autós navigáció ment nagyot. Összeállításunkban a múlt héten rendezett technológiai show idei érdekességei között válogatunk.
Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.