Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Trump az Orbán-kormánynál nagyobb lendülettel vetette bele magát a kultúrharcba, de vajon melyik harc pusztítóbb? Az ELTE média tanszékének vezetőjének cikke.
Az amerikai és a magyar helyzet összehasonlítása minden területen könnyen félrevihet, hiszen a két ország alig állhatna távolabb egymástól földrajzi és gazdasági helyzete, valamint társadalompolitikai adottságai szempontjából. Éppen ezért mindaz, amiben Donald Trump látszólag az Orbán Viktor által kitaposott utat követi, egészen más eredményekre vezethet.
A híres amerikai fékek és ellensúlyok pillanatnyilag valóban nem működnek, mivel a republikánusok választási győzelme és rövidlátó politikája, illetve Trump kinevezési gyakorlata időlegesen megbénította ezeket. De még ez sem jelenti azt, hogy az elnök minden döntése kiállná a bírósági felülvizsgálat próbáját, ráadásul a helyzet alkotmányos bebetonozására még úgy sincs lehetőség, hogy a szövetségi törvényhozás mindkét házában republikánus többség van.
Trump sokkal nagyobb lendülettel vetette bele magát a kultúrharcba, mint a 2010-ben színre lépett „nemzeti együttműködés”. Orbán csak az évtized közepére iktatta ki teljesen azokat a jogállami mechanizmusokat, amelyek a kultúrharc (vagyis a dózerolás) feltartóztatásához szükségesek lennének.
Első ránézésre az amerikai egyetemek elleni támadás mintha a magyar mintát követné szteroidokon.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.