„Ha rendes nyugdíjat kapnánk, nem lenne szükség a 30 ezer forintra” – miért dolgozik több mint százezer nyugdíjas Magyarországon?
Tavaly már 125 ezer fölé nőtt a nyugdíj mellett dolgozók száma.
Az amerikai kampány meghosszabbított finisének is beillenek a romániai elnökválasztás előtti napok. Évekig attól rettegtek sokan, hogy az oroszok titokban avatkoznak be az európai belpolitikába, most az Egyesült Államokból folyamatosan és nyíltan ömlik a támogatás Romániának. Vasárnap kiderül, milyen eredménnyel.
Amikor a romániai elnökválasztás tavalyi első fordulóján a semmiből előlépett Calin Georgescu, és a legtöbb szavazatot gyűjtötte, mindenki az orosz befolyás sikerességén és mértékén hüledezett. A román jogállam azonban ellenállt, az alkotmánybíróság érvénytelennek nyilvánította az eredményt, és új választás kiírásáról döntött. Ekkor nem a sötétben meghúzódó oroszok, hanem Elon Musk állt Calin Georgescu oldalára, a tulajdonában lévő X platformot a román belpolitikába való nyílt beavatkozás terepévé változtatta.
Innentől kezdve az amerikai befolyás mértéke lepte meg az európaiakat és a romániai szavazókat is.
Nem csak Elon Musk csavarodott rá Romániára, de Donald Trump Jr, Steve Bannon és Trucker Carlson is. Az új amerikai kormányzat úgy értékeli, itt kell harcba indulnia a “mélyállammal” szemben. Mire elérkeztünk a meglepően későre kiírt új elnökválasztásig, természetessé vált, hogy különböző amerikai politikusok, lobbisták úgy foglalkoznak Romániával, mintha az Egyesült Államok valamelyik tagállamára figyelnének.
Tavaly már 125 ezer fölé nőtt a nyugdíj mellett dolgozók száma.
A tanárok bérét meg kellene háromszorozni, de Mészáros Lőrinc vagyonát csak egyszet lehet elvenni.
Tizenkét devizahiteles ügyben vizsgálja felül a Kúria a saját korábbi határozatát.
A Bonbonetti irodákat is fog építeni.
Újabb divattrendet teremtene az aranylabdás portugál támadó?
Múltkor is megígérte, aztán változtak. Szavazzon, ön hisz-e a miniszternek.