Kártyafüggetlenítésre kötelezik a mobilszolgáltatókat Japánban
A mobiltelefonok úgynevezett kártyafüggőségének felszámolására kötelezi a szolgáltatókat a japán kormány.
A mobiltelefonok úgynevezett kártyafüggőségének felszámolására kötelezi a szolgáltatókat a japán kormány.
Maguk a mobilszolgáltatók sem igen tudnak mit kezdeni a hűségszerződéssel kínált telefonok hálózatfüggetlenítésével. Az újabb trükkök közé tartozik egy parányi nyomtatott áramkörű lapocska, a Turbo SIM, amelyet az tett naggyá, hogy kikódolta az Apple kultusztárggyá vált érintőképernyős mobiltelefonját, az iPhone-t.
Mobilszolgáltatást indított Postafon néven a Magyar Posta és a Vodafone Magyarország. Péntektől 721 postán lehet megvásárolni a készüléket és a kártyát. A szolgáltatás költségtakarékos lesz, és számos olyan helyen is elérhetővé válik az ügyintézés, ahová a mobilkommunikációs cégek nem jutottak el.
Napokon belül új cég lép a maroktelefon-piacra: hamarosan mobilcsomagokat árulnak a postahivatalok.
Ethan Mollick, a Wharton Egyetem tanára az MI egyik legjelentősebb és legprovokatívabb értelmezőjeként azt vizsgálja, hogyan változtathatják meg a világunkat ezek az újfajta gondolkodáshoz használható eszközök. Átfogó és optimista könyvében aktuális példákon keresztül mutatja be az üzleti életet és az oktatást alapjaiban átalakító hatásukat. Arra buzdít, hogy munkatársként, társtanárként és coachként tekintsünk a mesterséges intelligenciára, és meggyőző érvekkel támasztja alá, miért elengedhetetlen a gépekkel való együttműködés képességének elsajátítása. Szemléletmódját követve átláthatjuk az MI-ben rejlő aktuális lehetőségeket, hogy adottságait egy jobb emberi jövő megteremtésére használjuk fel. A HVG Könyvek által kiadott műből több részletet is közlünk a következőkben.
Egy tábla csoki gyártása a számítások szerint több száz gramm szén-dioxid kibocsátásával és többkádnyi víz felhasználásával jár. Az Európai Unio elsőként lépett fel a világon a fenntartható csokoládégyártásért, egyben harcot hirdetve az erdőirtás és a gyermekmunka ellen.
Óriási poén, hogy Rogán lenne a korrupció középpontja. Amerika így viccel.
Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.
Timothy Garton Ash arról írt, hogyan alakulhat az ukrán háború 2025-ben, a Die Welt a NATO jövőjét taglalja, a Financial Times pedig megkereste a pozitívumokat a most záruló évben. Válogatásunk a nemzetközi lapok írásaiból.