Országos csalón kattant a bilincs

1 perc

2010.10.29. 09:52

A 28 éves férfi eddig 3 bűncselekmény elkövetését ismerte el, de lehetnek további sértettek is. Mobiltelefonokkal vágott át embereket.

A gyanúsított az interneten árult mobiltelefonokat. A pénzt előre kérte, de a vevők nem azt kapták, amire a vételárat átutalták. Előfordult, hogy a megvásárolt készülék nem működött, de leggyakrabban hiába várták a postást a kifizetett áruért.

Júliusban egy gödi férfi először mobiltelefont akart a 28 éves férfitól vásárolni, aki azt 60 ezer forint készpénzért át is adott neki. Másnap újra jelentkezett, hogy rossz telefont adott oda, visszaadta a pénzt, majd megemlítette, hogy laptopokkal is foglalkozik kedvező áron. A sértett úgy gondolta, megbízhat a gyanúsítottban, ezért rendelt tőle két számítógépet. A sértett előlegként átadott 71 ezer forintot, valamint egy ugyanennyit értő iPhone készüléket, melyről adásvételi szerződés is készült. A férfi a laptopok átadásával többször hitegette a sértettet, de a laptopokat nem szállította le.

Rosszabbul járt egy budapesti férfi, aki szintén egy internetes hirdetésre jelentkezett. 40 ezer forintért mobiltelefont vásárolt, de nem kapta meg azonnal, sőt, saját meglévő készülékét is átadta a csalónak, hogy az adatokat mentse át az új készülékre. Megállapodtak egy újabb találkozóban, de a gyanúsított arra már nem ment el, mondván, külföldre kellett utaznia, ahonnan nem tud hazajönni, mert nincs pénze a visszaútra. A sértett ennek költségét is magára vállalta, 80 ezer forintot utalt át neki; a csaló további valótlan tartalmú állításokkal újabb pénzt, összesen 6 millió 713 ezer 200 forintot csalt ki a sértettől. A sértettet összességében közel 8 millió forinttal károsította meg.

A férfi többször nevet változtatott, de a tatai rendőrkapitányság munkatársainak sikerült őt őrizetbe venniük. Várják azoknak a sértetteknek a jelentkezését, akik a 30/533-99-44-es telefonszámon, illetve a spokelsotiszt@aol.fr e-mail címen rendeltek műszaki cikkeket, de pénzükért nem kaptak semmit.