Nem nevesíti, kik mutyiztak volna nála, mert méltatlan lenne kihagynia valakit

Pálinkás József sokáig közel volt a tűzhöz, de most már örül, hogy nem kell megégetnie magát, például a CEU és az Akadémia elleni háborúban. A volt miniszter, MTA-elnök, innovációs hivatali elnöknek nem tetszik, ami az országban zajlik, értelmiségiként, civilként aktívan politizál.

Nem nevesíti, kik mutyiztak volna nála, mert méltatlan lenne kihagynia valakit

HVG: Ennyire hiányolja a közéleti ténykedést, hogy szervezője a Felelős Értelmiség elnevezésű körnek? Gondolkodnak a párttá alakuláson?

Pálinkás József: Értelmiségi csoport vagyunk, de nem zárjuk ki, hogy jobbközép konzervatív-liberális politikai formáció jöhet létre belőle. Mi, alapítók életkorunk miatt sem törekszünk mindenáron politikai pozícióra. De felelősségünk, hogy fiatalokat vonzzunk be ebbe a körbe, akik hajlandóak lehetnek politikai szerepvállalásra.

HVG: Mintha ellentmondana a csoport elnevezése egy korábbi nyilatkozatának, miszerint csalódott az értelmiségben.

P. J.: Akkor a Professzorok Batthyány Körére utaltam, mert az hűtlenné lett ahhoz, amiért létrehoztuk, hogy az országvezetés élő lelkiismerete, intellektuális számonkérője legyen. Most kritikátlan, és olcsón adja az elveit. Tudom, a hatalom birtokosai utálják, ha bírálják őket, de mi a tudományból jövünk, az pedig kritizál, és az értelmiség csak akkor teljesíti a feladatát, ha a tudásával hozzájárul, hogy törekvéseinek a lehető legtöbb hatását megismerje a politika, mert különben sötétben tapogatózik.HVG: Ellen-Batthyány Kör lesz?

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.