Egy mesemondó, aki imádja a hőseit, és jól beszéli a gyerekek nyelvét

2 perc

2021.11.05. 17:15

Egy új könyvsorozat bemutatja, miként hódította meg szakmája csúcsát Jane Goodall, Coco Chanel, David Attenborough és Frida Kahlo. A HVG ajánlója a Kicsikből nagyok című könyvsorozathoz.

Van mese, amely maga a valóság, az első mondattól az utolsóig igaz, mert valóban megtörtént. Stimmelnek benne a kérdések, a legfontosabb rögtön az első: „Mi akarsz lenni, ha nagy leszel?”

Gabrielle 11 évesen került árvaházba. Az apácák szerint furcsa kislány volt. Más volt, mint a többiek, és ez nem tetszett nekik - így kezdődik a későbbi divatdiktátor, Coco Chanel története.
Kicsikből nagyok

Érdekes, hogy a csimpánzok életét tanulmányozó tudós, a divatvilágot nem egyetlen szezonként, hanem életstílusként értelmező tervező, a bolygónk védőügyvédjeként tisztelt férfi és a lány, akinek életét megmentették a színek, ugyanazt a tanácsot kapta a szüleitől: „Valósítsd meg az álmaidat!”

Ha a csimpánzok tudnak harmóniában élni a környezetükkel, akkor mi is képesek vagyunk rá - üzeni Jane Goodall.
Kicsikből nagyok

Melyiküknek volt könnyebb? A kis Jane-nek, akinek első, elválaszthatatlan társa egy plüss gyerekcsimpánz volt? A későbbi sir Davidé, akinek az édesapja egyetemi igazgató volt, ezért kezdettől a legjobb iskolákat járhatta ki, a varrólánytanoncé, aki átszabta a világot, vagy a festőé, akinek a szívéhez a festményein keresztül vezet az út?

Frida megtanította a világnak, hogyan intsünk búcsút a rossz dolgoknak, és Viva la vida, vagyis: Éljen az élet!
Kicsikből nagyok

A Kicsikből nagyok sorozat kötetei kiemelkedő emberek életútját mutatják be, mind-mind mintául szolgálhat egy még csak most kezdődő életúthoz. Inspiráló történetet írni csak látszólag könnyű, néhány mondattal leírni egy csodálatos életpályát pedig szinte lehetetlen.

David mai napig úgy tekint a környezetére, mint egy felfedezésre váró csodára. Elvégre a világ tele van ismeretlen dolgokkal – csak fel kel kutatni őket - üzeni David Attenborough története.
Kicsikből nagyok

María Isabel Sanchez Vegarának – Pethő Dóra fordításában – mégis sikerült, mert megvan benne az igaz meséket mondók két fontos tulajdonsága: imádja a hőseit, és perfektül beszéli a kíváncsi gyerekek nyelvét.

A Stephen Hawking, Marie Curie, Teréz anya és Albert Einstein életmeséivel időközben nyolckötetesre bővült sorozatot megrendelheti kedvezménnyel itt.