Jelentős nyomáscsökkenést észleltek az Északi Áramlat-2 gázvezetékben

1 perc

2022.09.27. 06:42

A dán hatóságok gázszivárgást jelentettek, azt tanácsolják a hajóknak, hogy öt tengeri mérföldes sugarú körben kerüljék el a szivárgás helyét.

„Vészhelyzet van az Északi Áramlat-2 gázvezeték A vonalán. A Nord Stream 2 szárazföldi helyszíni diszpécsere ma éjjel az A vezetékben hirtelen nyomáscsökkenést észlelt. Németország, Dánia, Svédország, Finnország és Oroszország parti hatóságait azonnal riasztották” – közölte vasárnapról hétfőre virradóra az Északi Áramlat-2-t üzemeltető Nord Stream 2 AG.

A dán tengerészeti hatóság gázszivárgást jelentett Bornholm szigeténél. Azonban a baj a hatóságok feltételezése szerint Dánia felségvizein kívül, viszont még a kizárólagos gazdasági övezetben történt. A pont elhelyezkedése egybeesik az Északi-Áramlat gázvezeték útvonalával. A dán hatóságok a térségben lévő hajóknak azt tanácsolták, hogy öt tengeri mérföldes (kb. 9 kilométeres) sugarú körben kerüljék el a helyszínt.

Az Északi Áramlat-2 dupla tengeri gázvezeték évi 55 milliárd köbméter kapacitással az oroszországi Leningrád megyei Kingiszepp járásában lévő Szlavjanszkaja kompresszorállomástól Németország balti-tengeri partvidékéig vezet. A csővezeték mindkét szálát feltöltötték gázzal, az állapota üzemkész, azonban a német hatóságok a vezeték tanúsítási folyamatát leállították, az Egyesült Államok pedig szankciós listára tette az Nord Stream 2 AG projektcéget. A vállalat emiatt kénytelen volt elbocsátani alkalmazottjait.

A háború keddi eseményeiről itt olvashat bővebben:

Szeptember harmincadikán jelentheti be Putyin a megszállt területek elcsatolását - élőben az orosz-ukrán háborúról

Az orosz propagandasajtó nyolcvan százalékos részvételi arányokról számolt be Luhanszkból és Donyeckből is, azonban hogy ebből mi igaz, az ellenőrizhetetlen. Egy szinte biztosnak tűnik: Oroszországon kívül nem lesz sok ország, ami elismeri a "népszavazások" eredményeit. Oroszország közben elengedte a kémkedéssel vádolt, vlagyivosztoki japán konzult.