Daily Telegraph: Robog felénk a harmadik világháború, de a Nyugatnak van választása

Közkeletű az a vélekedés, hogy véletlenül fog kitörni a harmadik világháború, ám ez nem feltétlenül így van, írja a brit lap szerzője.

  • hvg360 hvg360
Daily Telegraph: Robog felénk a harmadik világháború, de a Nyugatnak van választása

A hidegháború óta nem volt ilyen nagy a veszélye, hogy a világ végzetes fegyveres összecsapásba rohan, mivel sorra vallanak kudarcot a nagy tekintélyuralmi rendszerek. Gazdaságuk megrekedt, ezért nem tudják beváltani azt az ígéretüket, hogy munkahelyeket teremtenek, felszámolják a nincstelenséget, és fellendítik a középosztályt. Így a helyzet válságosra fordul – állapítja meg Sherelle Jacobs, aki a publicisztikai rovat helyettes vezetője a jobboldali brit lapnál.

Az ilyen autoriter politikusok megőrülnek a belső elégedetlenség láttán, egyre inkább hajlanak afelé, hogy mindent egy lapra tegyenek fel hatalmuk megerősítésére. Külső ellenségekre összpontosítanak – akár terjeszkedő háborúk formájában, akár úgy, hogy igen kockázatos létviszályba bonyolódnak a Nyugattal.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?