Tízezrek vonultak végig Budapesten, szembeszállva a melegellenes elnyomó törvénnyel – írja a Washington Post. A liberális Karácsony Gergely támogatásával fityiszt mutattak Orbán Viktornak, aki be akarta tiltani a Büszkeség menetét. Az egész világról érkeztek érdeklődők, miután az illiberális, keresztény-jobboldali miniszterelnök olyan, drákói jogszabályt fogadtatott el, amely nem engedélyezi a nyilvános rendezvényeket, ha azok hivatalos megítélés szerint a meleg propagandát terjesztik.
A lap tudósításában azt írta, a A rendőrség leginkább arra törekedett, hogy távolságot tartson a hatalmas tömeg és a jóval kevesebb ellentüntető között. A hozzáállás alighanem azt tükrözte, hogy Orbán félt: ha netán bármiféle erőszak vagy sérülés fordul elő, akkor azért őt teszik felelőssé.