„A szex jár, a menstruáció nem?” – ilyen, amikor a kormány beavatkozik az árakba
A kormány nemrég úgy döntött „a magyar családok és a nyugdíjasok védelme érdekében” több drogériai termék is bekerül az az árfigyelő rendszerbe, és – mint kiderült – ezzel leginkább a borotválkozást olcsósította. Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének. Adóoptimalizálás hívta életre például Frankenstein csirkéit az Egyesült Államokban, a rövidülő ruhákat vagy a nagy vakablakboomot Nagy-Britanniában, és emiatt lényegült át a sör levessé a bajoroknál.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.