A demográfia egykor mellékes téma volt, manapság viszont központi helyet foglal el a politika fő áramlatában, köszönhetően a jobboldalnak, amely azt hirdeti: az nem lehet, hogy ne szülessenek gyerekek – írja Az új jobboldal szövetsége című könyv két szerzője: Juliane Schäuble, a német lap washingtoni tudósítója, illetve Annett Meiritz a Handelsblattól. A Die Zeit egy részletet közöl a kötetből.
Hogy a Fidesz és a Republikánus Párt mennyire egy véleményen van ebben a kérdésben, annak bizonyítására a szerzők megemlítik, hogy az Orbán-kormány tagjai külföldön terjesztik az igét: az anyaméhtől többet várnak el. Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter tavasszal arról tartott előadást New Yorkban, hogy gyerek nélkül összeomlik a társadalom szerkezete. Elveszti az identitást. A Nyugat máris efelé tart, és ezt még mindig nem fogták fel a brüsszeli bürokraták, miközben tömegesen engedik be a migránsokat. Bezzeg a magyar családtámogatási rendszer milyen jól működik.