Mountbatten-Windsor András – akkor még herceg – 2019-ben ült le a BBC kamerája elé, hogy Emily Maitlisnek elmagyarázza, miért is látogatta meg Jeffrey Epsteint 2010-ben New Yorkban – azok után, hogy a milliárdost korábban bűnösnek találták és 18 hónap börtönbüntetésre ítélték fiatalkorú prostitúcióra kényszerítése miatt. Epstein 18 hónapos büntetéséből csaknem 13 hónapot töltött le, mielőtt 2009. július 22-én szabadlábra helyezték, és 2010 augusztusáig egy év próbaidőre házi őrizetbe helyezték. András 2010 novemberében utazott el hozzá.
https://hvg.hu/360/20260203_jeffrey-epstein-aktak-elit-erkolcsi-bukas
Az amerikai igazságügyi minisztérium által most nyilvánosságra hozott aktákból kiderül, hogy „iskolás lányok” érkezéséről és ötezer dollárnyi készpénzről is levelezett Epstein ezekben a napokban. András a BBC-interjúban azt állította: azért utazott el New Yorkba, hogy személyesen közölje Epsteinnel: vége a barátságuknak. „Azóta soha többé nem kerültem vele kapcsolatba” – mondta. Állítása szerint négy napot töltött a milliárdosnál.
Valójában azonban kilenc napig élvezte Epstein vendégszeretetét – a hetedik napon készült a híres fotó róluk, amint a Central Parkban sétálnak –, és ez alatt az idő alatt egymást követték a partik és a találkozók a pedofil milliárdos New York-i házában.