1. Macskafogó (1986)
Ternovszky Béla rajzfilmklasszikusa az elmúlt harminc év során sem macskásodott el, és a mai napig ugyanolyan felejthetetlen élményt nyújt, mint megjelenése idején. A Macskafogó telefonálás terén is maradandót alkotott, méghozzá a James Bond-filmek főgonoszaira hajazóan félszemű-fémkezű Mr. Fritz Teufel, illetve a macskák Don Corleonéje, Mr. Giovanni Gatto között zajló beszélgetés formájában. Fontos megjegyezni, hogy Mr. Gattót csak abban az esetben zavarjuk tisztálkodás közben, ha meguntuk az életünket. (13:49-től)
2. A Mátrix (The Matrix, 1999)
Wachowski-nővérekké átvedlett testvér- és rendezőpáros korszakalkotó mesterművében fontos szerep jut a Mátrixból a valóságba átvezető átjárókként funkcionáló telefonoknak. Ám a megannyi telefonhívás közül is magasan kiemelkedik az a több perces, tenyérizzasztó snitt, amelyben Morpheus telefonos instrukciókkal próbálja kimenekíteni Neót a munkahelyéről, miközben Smith ügynök vadászik rá az irodai munkaállomások labirintusában. (12:55-től)
3. Elrabolva (Taken, 2008)
Az öregkorára Chuck Norris halmazállapotú akcióhőssé keményedett Liam Neeson monológja már bőven elérte az ikonikus státuszt, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy a mai napig termékeny mém-táptalajként szolgál. Miután Bryan Mills, a visszavonult CIA-ügynök élő közvetítésben végighallgatja, ahogy a Párizsba frissen megérkezett kamaszlánya emberkereskedők karmai közé kerül, azonnal megkezdi kíméletlen kutatóexpedíció-bosszúhadjárat. Pontosabban nem azonnal, mert előbb még képernyőre helyezi az akciófilmek történetének talán legstílusosabb „Megtalállak, és kinyírlak!”-monológját. (23:45-től)
4. Szemtől szemben (Heat, 1997)
Michael Mann érthetetlenül alulértékelt rabló-pandúr akciódrámája a bankrablófenomén Neil McCauley (Robert De Niro) és a munkamániás, ezer fokon égő Vincent Hanna hadnagy (Al Pacino maxra tekert hangerővel) epikus párbaját mutatja be. De Niro karakterének kegyetlen, hideg profizmusát kiválóan demonstrálja az a telefonbeszélgetés, amely során McCauley higgadtan közli a neki csapdát állító nagyüzemi pénzmosóval, Roger van Zanttal, hogy épp egy süket telefonba beszél, mivel a vonal másik végén egy hulla van. (52:02-től)
5. Die Hard 3. – Az élet mindig drága (Die Hard with a Vengeance, 1995)
A Die Hard-széria harmadik felvonásában az atlétájában flangáló John McLane hadnagyot hiába penderítik ki a testülettől, Simon, egy furfangos német terrorista miatt újra akcióba kell lépnie. Miután a cinikus egysorosokra specializálódott McLane-t a véletlen összesodorja egy harlemi boltossal (Samuel L. Jackson), a furcsa páros együtt próbálja kibogozni Simon beteges fejtörőit, amelyekhez utcai telefonokon érkeznek az instrukciók, és amelyekben ártatlan New York-iak élete a tét. (23:27-től)
+1. Pogány Madonna (1981)
A késői magyar szocializmus Bud Spencer-Terence Hill párosának (Bujtor István mint Ötvös Csöpi, valamint Kern András mint Kardos doktor) sikertörténete az 1981-ben bemutatott Pogány Madonnával indult. A végig a felesége hívását váró és megállás nélkül akut éhséggel küzdő Kardos doktornak végül, a végkifejlet kellős közepén, a lehető legrosszabbkor sikerül kagylóvégre kapnia élete párját. (1:33:17-től)
A Telenor új tarifacsomagjával, az S, M, L és XXL konstrukcióban elérhető Telenor Blue-val a teljes filmtörténet összes telefonbeszélgetését reprodukálhatjátok – naponta kétszer! A Telenor Blue S-sel és a Telenor Blue M-mel hálózaton belül korlátlanul beszélhettek, míg a két nagyobb tarifacsomag minden belföldi számra kiterjeszti a korlátlan beszélgetés szabadságát. A Blue díjcsomagokat ráadásul korlátlan belföldi MyTV-adatforgalommal és hétcsatornás közszolgálati csomaggal turbózta fel a Telenor, így bármerre jársz, akár a telefonodon is elkaphatod a fenti telefonbeszélgetéseket tartalmazó kultfilmek valamelyikét. A Blue képzeletbeli i-jére a roaming díjak eltörlése teszi fel a pontot, ugyanis mind a négy díjcsomaggal hazai árakon telefonálhatsz és netezhetsz az Európai Unió tagországaiban! |