Baleset miatt késnek a vonatok a Budapest-Miskolc vonalon

Vonattal ütközött egy autó a Heves megyei Adácson egy vasúti átjáróban, a balesetben nem sérült meg senki - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szombaton.

  • MTI MTI
Baleset miatt késnek a vonatok a Budapest-Miskolc vonalon

A Mávinform arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az autó egy fény- és félsorompóval védett vasúti átjáróban, a tilos jelzés ellenére hajtott a sínekre, ahol összeütközött a Budapest-Keleti pályaudvarról Sátoraljaújhelyre tartó sebesvonattal. A helyszínelés és a műszaki mentés ideje alatt, kora délutánig, mindkét vágányon szünetel a vasúti közlekedés Vámosgyörk és Ludas között, ezen a szakaszon vonatpótló autóbuszok szállítják az utasokat. A baleset miatt a Budapest-Hatvan-Miskolc vasútvonalon jelentős, 30-60 perces késésekre kell számítani.

Orbán kényszerpályán mozog, Magyar könnyen cselezheti – a nagy bejelentések vagy csak a nagyotmondások napja lesz a szombat?

Orbán kényszerpályán mozog, Magyar könnyen cselezheti – a nagy bejelentések vagy csak a nagyotmondások napja lesz a szombat?

Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.