Gumiégetés egy elektromos Smarttal? Megoldható, mutatjuk
Megfeszített munkával a jelek szerint még egy ilyen apró városi e-autóval is előállítható a hőn áhított gumifüst.
hvg.hu
A nemrégiben általunk is kipróbált elektromos Smart az egyik legjobb, ha nem a legjobb városi kisautó, melyről azonban csak keveseknek jut eszébe a gumiégetés. A Hoonigan csapat tagjai viszont rögtön egy kis burnoutra asszociáltak, amikor képbe került az alábbi videó főszereplője, egy Smart ForTwo Electric Drive.
A történet azonban nem olyan egyszerű, hiszen egy ilyen meglehetősen lekorlátozott elektromos autóval gyári állapotában egyáltalán nem hozható össze a gumiégetés, még akkor sem, ha ugyebár jelen esetben egy hátsókerék-meghajtású járműről van szó. Az amerikai csapat első körben kikapcsolta a jármű menetstabilizátorát, de ez önmagában véve még nagyon kevés volt.
Aztán jött az ötlet, hogy vízzel, majd pedig WD-40-nel síkosítsák a hátsó kerekeket, de még ez is kevés volt a sikerhez. A megoldás végül a nyers emberi erő bevetése lett, mint az a Hoonigan videójából rögtön ki is derül:
A kormány minden eszközzel segítené a kedvenc cégeit, hogy Montenegróban is megrendelésekhez jussanak. A nagy kérdés: mindez mennyi adófizetői pénzbe kerül, és mennyi gazdasági haszna lesz.
A magyar kormányfő bojkottálja, hogy Ukrajna megkezdhesse a felvételi tárgyalásokat az EU-val, ám most éppen szövetségese, az amerikai elnök szólítja fel, hogy adja fel a vétót.