Hivatalos: Helmut Marko távozik a Red Bulltól

A 82 éves osztrák szakember húsz évet töltött a csapatnál.

  • MTI

Az év végével távozik a Red Bull motorsport-tanácsadói posztjáról Helmut Marko, akinek szerződése eredetileg 2026 végéig szólt – írja a Forma–1 hivatalos honlapja. A bejelentés két nappal azután történt meg, hogy Max Verstappen, a csapat négyszeres világbajnoka nem tudta megvédeni címét, és a második helyen zárt a pontversenyben.

„Nagyon mélyen érintett, hogy Max kevéssel lemaradt a világbajnoki címről, ami egyúttal egyértelművé tette számomra, eljött az idő, hogy lezárjam ezt a hosszú, intenzív és nagyon sikeres fejezetét az életemnek” – mondta Marko.

A 82 éves osztrák szakember húsz évet töltött a Red Bullnál, amely ez idő alatt nyolc egyéni és hat csapatvilágbajnoki címet szerzett. Kulcsszerepet játszott az istállónál, amelynél nem csupán a vb-sorozatban szereplő csapat mellett voltak feladatai, hanem felügyelte a tehetségek kiválasztását és menedzselését is, így komoly szerepe volt olyan klasszis pilóták kinevelésében és szerepeltetésében, mint – a szintén négyszeres világbajnok – Sebastian Vettel vagy Verstappen.

A Red Bull így néhány hónapon belül elköszönt húszéves történetének két legfontosabb szakemberétől, miután júliusban menesztette Christian Horner csapatfőnököt.

Lando Norris megcsinálta: világbajnok lett

Abu-Dzabiban Max Verstappen szerezte meg a győzelmet, de a McLaren brit versenyzőjének az előnyét ezzel sem tudta lefaragni. Oscar Piastri a második helyen zárta a futamot, és a világbajnoki versenyben harmadik lett. Lando Norris a harmadik helyével lett világbajnok, a világbajnoki cím sorsáról mindössze két pont döntött.

(Nyitókép: AFP / Benjamin Cremel)

Hozzászólások