Megjelent a Városligetbe tervezett Nemzeti Galéria kivitelezési tendere
A csütörtöki Közbeszerzési Értesítőben megjelent az Új Nemzeti Galéria kivitelezési pályázata, amelynek 3 év múlva kell elkészülnie.
A csütörtöki Közbeszerzési Értesítőben megjelent az Új Nemzeti Galéria kivitelezési pályázata, amelynek 3 év múlva kell elkészülnie.
Baán László korábban azt mondta, hogy az épületet 2024-25-ben kezdhetik el építeni, azonban a Városliget Zrt. óvatosabban fogalmaz.
Lassan az eredetileg tervezett összeg háromszorosába kerül, pedig még el sem kezdték építeni.
Elkészült az új Nemzeti Galéria végleges látványtervét bemutató videó.
A Liget projekt miniszteri biztosa szerint a politikai helyzet változhat, később is megvalósulhatnak az elképzelések. A kormány most csak önkorlátozást vállalt.
Az indoklás ugyanaz, mint novemberben: a civilektől megtagadták, hogy betekintsenek az engedélyezési iratokba. A Liget projekt két szimbolikus beruházása közül aktuálisan egyiknek sincs érvényes építési engedélye.
Durva kártérítést követel a PeCsát bérlő cég a fővárostól, pedig korábban kimondottan jóban volt a kormányzattal. Egyelőre nem bontják az épületet.
Az új Nemzeti Galériát tervező japán sztárépítészek mindenki számára nyitott, a Városligettel összhangban működő teret képzeltek el. A projekt körüli balhékról korábban nem hallottak, de nyitottak a helyzet megértésére. Múlt héten írták alá a szerződést, akkor beszéltünk velük.
Aláírták a Petőfi Csarnok helyén felépítendő Új Nemzeti Galéria tervezési szerződését a japán SANAA építésziroda vezetőivel. Az épület szintjeinek területe az eredeti tervekhez képest 20 százalékkal kisebb lesz.
Meglehetősen hasonlít a norvég Snøhetta építésziroda díjnyertes budapesti galériaterve arra az épületre, amelyet a cég 2007-ben épített meg Oslóban - állította az Index.
A budai Várban, a Szent György téren helyezné el az Új Nemzeti Galériát a Zoboki Építésziroda, amelynek a múzeumépületre kiírt nemzetközi tervpályázatra benyújtott tervét az alternatív helyszínválasztás miatt a zsűri kizárta a bírálatból. Most kiderült, nem véletlenül adtak be ilyen pályázatot.
Összesen hét világhírű építésziroda, köztük olyan sztárépítészek mint Renzo Piano, Jean Nouvel és David Chipperfield is elfogadta a felkérést az Új Nemzeti Galéria-Ludwig Múzeum épületére ismételten kiírt tervpályázatra – mondta a Liget Budapest projekt miniszteri biztosa. Baán László szerint ilyen rangos nemzetközi mezőny még soha nem versengett egy budapesti épület megtervezéséért.
Előminősítéses, kétfordulós, nyílt nemzetközi tervpályázatot írtak ki az Új Nemzeti Galéria-Ludwig Múzeum épületére, amely az új múzeumi negyed részeként 2018 tavaszától a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria egyesített 1800 utáni gyűjteményének, valamint a Ludwig Múzeumnak ad otthont a Városligetben.