Chris Hemsworth szünetet tart, miután kiderült: hajlama van az Alzheimer-kórra
Több időt akar tölteni a feleségével és a gyerekeivel.
Több időt akar tölteni a feleségével és a gyerekeivel.
A Határtalanul című dokumentumsorozat kedvéért Chris Hemsworth bevállalta, hogy genetikai tesztnek veti alá magát. Így kellett szembesülnie az orvosa által közölt rossz hírrel, hogy Alzheimer-hajlama van.
Megnyílt az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet (OMIII) új klinikai kutatócentruma, amely Alzheimer-kór korai felismerésén, a betegség kialakulásában részt vevő idegélettani tényezők pontosabb megismerésén dolgozik.
Az öregkori elbutulást (demenciát) általában az emberekhez társítják. Azonban négylábú barátainkat sem kerüli el ez a betegség, még ha náluk esetenként nem is olyan egyszerű észrevenni a tüneteket.
A demencia, azaz az elbutulás az egyik legaggasztóbb időskori (bár olykor fiatalabbaknál is előforduló) elváltozás. A Sony azt állítja, hogy új eszköze a szaglás tesztelésével mondja meg, fenyeget-e valakit ilyen veszély.
Bár fogínybetegségről hallva sokan csak a fogak elvesztésének veszélyére gondolnak, számos olyan betegség van, amelyek – a legújabb kutatások szerint – kapcsolatban lehetnek a fogínyt érintő gyulladásos elváltozással.
A kutatók félmillió, 60 évesnél idősebb cukorbeteg egészségügyi adatait követték nyomon hét éven át, hogy kiderüljön, a 2-es típusú cukorbetegségre adott gyógyszerek segítenek-e megelőzni a demencia kialakulását.
A kutatók szerint a 65 éven felülieknél 50-80 százalékkal nagyobb az esély az Alzheimer-kór kialakulására a koronavírus-fertőzés utáni egy éven belül, mint azoknál, akik nem kapták el a vírust.
Az agy stimulálásával legalább egy hónapon át tartó javulást sikerült elérniük a kutatóknak.
A Tufts és az Oxford Egyetem kutatói szerint a herpeszt és a bárányhimlőt okozó vírusok akár Alzheimer-kórhoz is vezethetnek.
A hamis kutatás több ezer másik alapjául szolgált, ugyanúgy, ahogy diagnózisok és kezelések is épültek rá – valószínűleg tévesen.
Újabb bizonyítékot találtak ausztrál kutatók a magas zsír- és cukortartalmú ételek egészségromboló hatására, ezúttal a szellemi hanyatláshoz való hozzájárulására.
A Flinders Egyetem szakértői megfejtették, hogyan működik az egyik olyan fehérje, ami felelős a betegség kialakulásáért.
Nagyobb valószínűséggel lesznek Alzheimer-betegek azok, akik nem kapnak influenzaoltást – derül ki egy új kutatásból.
A rendszer sok esetben azt is képes volt megmondani, mennyire súlyos a beteg állapota.
Az EU-s támogatással létrejövő projektben olyan gyógyszerhatóanyagot fejlesztettek, amely segít az agyi idegsejtek védelmében.
Az amerikai Cleveland Clinic kutatói több mint 1600 gyógyszer hatékonyságát vizsgálták át, és arra jutottak, hogy a szildenafil szedése jelentősen csökkentheti az Alzheimer-kór kialakulásának kockázatát.
A készítmény egy vakcinát takar, amely enyhítheti a betegség okozta problémákat, de a megelőzésben is segíthet. Két évtizedes kutatómunka eredménye ez.
Egy új megközelítéssel próbálják kezelni és esetleg oltással megelőzni az Alzheimer-kórt brit és német tudósok. Mind az antitestalapú kezelés, mind a fehérjealapú oltás csökkentette az Alzheimer-kór tüneteit állatkísérletekben.
A hippokampuszról van szó, az agynak arról a részéről, amelynek nagy szerepe van a térbeli tájékozódásban. Ez az alapja egy londoni kutatócsoport kísérletének, amellyel az Alzheimer-kór korai diagnosztizálásához szeretnének közelebb jutni.