Új funkció jön az Androidba, de nem fog örülni, ha önnél is megjelenik
Az androidos fejlesztők ezentúl dönthetnek, hogy letiltják-e az alkalmazásuk használatát akkor, ha a felhasználó nem hivatalos forrásból szerezte be azt.
Az androidos fejlesztők ezentúl dönthetnek, hogy letiltják-e az alkalmazásuk használatát akkor, ha a felhasználó nem hivatalos forrásból szerezte be azt.
Már a randizási szokásokra is hatással lehet, hogy ki milyen okostelefonban hisz – erre mutat rá egy friss felmérés.
Leküzdötte az elődje legfőbb hiányosságait a Honor legújabb hajlítható okostelefonja, a minden elérhető versenytársánál vékonyabb Magic V3. Az újdonság már a vizet is tolerálja, vezeték nélkül is tölthető, és a világ Kínán túli része is megveheti. De hogyan teljesít a hétköznapokban, és jobb-e, mint a konkurencia? Kipróbáltuk.
Letisztult eleganciával, rengeteg szenzorral és új szoftverrel igyekszik pénztárca nyitogatásra ösztönözni a Google új okosórája, a most először kétféle méretben készülő és általunk alaposan letesztelt Pixel Watch 3.
Átszabná az Android 2021-ben megjelent kinézetét a Google, legalábbis ami a Gyorsbeállítások és az értesítések megjelenítését illeti. A fejlesztés egyelőre gyerekcipőben jár, a változás azonban elég egyértelműnek tűnik.
Néhány sornyi forráskód árulkodik arról, hogy a Google visszahozná a 2020-ban kukázott ötletét, vagyis azt, hogy a mobilos Chrome böngésző címsora a kijelző alján jelenjen meg. Az iPhone-osok már 2023 óta így használhatják az alkalmazást.
Újabb funkcióval bővül a Play Áruház: az Android alkalmazásboltja ugyanis a jövőben automatikusan megnyithatja az újonnan telepített appokat. Kivéve, ha ön még időben beavatkozik.
Nagy valószínűséggel még szeptemberben, de legkésőbb októberben fog napvilágot látni a jóárasított, cserébe kicsit lebutított Samsung Galaxy S24 FE, a csúcstelefon úgynevezett rajongói változata. A specifikációk meglehetősen jók, azonban lesznek, akiknek a vezetékes töltés csalódást fog okozni.
Úgy tűnik, pont kerülhet végre egy olyan ügyre, amely éket vert az androidos felhasználók és az iPhone-osok közé. Az Apple végre hozzáadta az androidos okostelefonok által is használt SMS üzenetküldési protokoll, az RCS képességeit iMessage üzenetküldőjéhez.
Egyre gyakoribbak az okoseszközök felé történő hackertámadások, így a gyártók is igyekeznek minél nagyobb súlyt fektetni eszközük biztonságára. A Samsung élen jár e törekvésben új telefonja esetében is, kár, hogy a készülék nem mindenki számára érhető el.
A Google a szokásos menetrendhez képest majdnem egy hónappal később adta ki az új mobilos operációs rendszer, az Android 15 forráskódját, amit mostantól számítva néhány héten belül megkapnak majd a nemrég bemutatott Pixel 9-ek is.
Nyomasztóan kifinomult módszerekkel dolgozik az NGate nevű kártevő, melynek használatával a kiberbűnözők szinte bárki bankkártyáját utánozhatják – hogy aztán a boltban fizessenek vele, vagy készpénzt vegyenek fel.
Az iparág legjobbjai között számontartott fotózási képességről, az elérhető legjobb mobilképernyőről és mesterséges intelligenciáról szól a Google idei Pixel-szériája. Teszten a Pixel 9 Pro (XL). Szuperül sikerült telefonok, melyekben az MI már okos, de még a felhasználó aktív segítségét és türelmét igényli.
Pár hónapja jelent meg az Arc Search nevű alkalmazás iPhone-ra, amely a mesterséges intelligenciát hívja segítségül a böngészéshez. Az app mögött álló csapat most felfedte, hogy Androidra is megérkezik különleges mobilböngésző.
Már nem csak letölteni, de frissíteni is tud egyidejűleg több alkalmazást az Android alkalmazásboltjában, így gyorsítva a folyamatot.
Sorra érkezik a Samsung Galaxy készülékekre a legújabb, augusztusi szoftverfrissítés. Kritikus hibát is javít, sőt új funkciót is hoz.
A Google a tervek szerint októberben adja ki a Pixel-telefonjaira az Android operációs rendszer legújabb változatát.
Sokkal kényelmesebb lesz a jövőben a külső kijelzők kezelése az Androidban – a tájolást és a felbontást is szabadon lehet majd kiválasztani a beállításokban.
Adatokat lop a felhasználó mobiljáról, de vezérelni lehet vele távolról a készüléket. A SoumniBot nevű rosszindulatú program ügyes trükkökkel igyekszik elkerülni, hogy észlelje a rendszer.