Brit petíció: Ha túl szoros az eredmény, automatikusan újráztassák a népszavazást
Egymilliónál is többen írták már alá azt a petíciót, mely újabb szavazásra kényszeríthetné az Egyesült Királyságot Brexit-ügyben.
Egymilliónál is többen írták már alá azt a petíciót, mely újabb szavazásra kényszeríthetné az Egyesült Királyságot Brexit-ügyben.
Az Európai Uniót alapító országok a kiválás mihamarabbi megkezdését várják Londontól.
Sok kínai lap központi helyen foglalkozik a Brexittel; az általános vélemény az, hogy a brit kilépésnek csak vesztesei vannak, a döntésnek pedig beláthatatlanok a következményei.
Megkezdődött az Európai Unió alapító tagországainak tanácskozása
"Nem értem, a brit kormánynak miért kell várnia októberig annak eldöntésével, hogy elküldi-e Brüsszelnek a kiválásáról szóló levelet. Azt szeretném, ha azonnal elküldené" - mondta rádióinterjújában az Európai Bizottság elnöke.
Az osztrák lapok szerit az uniónak leginkább újrakezdésre van most szüksége.
Cseh lapok: nem a briteknek, a kontinentális Európának kell elgondolkodnia
A Brexit nem kényszer volt. Valakik gólemet építettek butaságból, és épül a többi sorban.
Olasz lapok: dominóhatás következhet be Európában.
Az Országgyűlés elnöke szerint a britek kilépésével csökken az unió ereje és súlya, de szó sincs arról, hogy felvetődne hazánk távozása is. De azt is hozzátette: ha az unió nem változtat a politikai irányon, "akkor lehet olyan szituáció, amelyben Magyarországnak több kára származik a bennmaradásból, mint a kilépésből".
Az Európai Bizottság elnöke a Brexit utáni helyzetértékelésében azt mondta, hogy az EU-ban Németország felértékelődik. Cameron pedig a legfőbb felelős a brit referendum eredményéért.
A Brexit mintájára valaki összeírta, más EU-tagországokban milyen fantázianevet kaphatna az unióból való kilépés.
Egy nap, öt hír, amiről mindenki beszél: Nagy-Britannia otthagyja az EU-t; ott és a maradék 27 tagállamban is sokkot okozott a döntés; ma sem látunk tisztábban a Spéder-ügyben és a 15 évre elítélt Portik Tamás Rogán Antalról tett vallomása ügyében; már csak kettőt kell aludnunk a megtáltosodott magyar fociválogatott következő fellépéséig; és a meccsig idehaza túl kell élnünk egy iszonyatos hőhullámot.
A brit független tévések és filmesek szövetségének elnöke, Michael Ryan pénteken igen sötét jövőképet vázolt fel azzal kapcsolatban, hogy az EU nélkül bukás lehet a brit kreatív ipar sorsa.
Londoniak tízezrei írtak alá pénteken egy petíciót, amelyben azt követelik, hogy a főváros váljon függetlenné, és maradjon az Európai Unió tagja.
Percről percre is közvetítettük a brit népszavazást és az eredmény bejelentését követő eseményeket, és több szempontból is feldolgoztuk a történelmi fordulatot. Itt egy helyen mindent megtalál.
Egy rugalmasabb Európai Unióról szóló tervezetet kíván bemutatni a német és a francia külügyminiszter az Európai Unió alapító tagjainak szombaton – derült ki pénteken diplomáciai forrásokból, miután Nagy-Britannia az EU-ból való kilépésre szavazott.
Itt van ugyebár a Brexit, Spéder autójának fura eltűnése, hihetetlen dolgok a foci-Eb-n, közben vádaskodnak a zenevilágban, mások filmeket hívnak elő, meg ilyenek. De biztos, hogy minden részletre figyelt? Tesztelje heti hírkvízünkkel.
Nigel Farage: hatásvadász, következményekkel számot nem vető politikus lila zokniban. Boris Johnson: Cameronnal szembeforduló hatásos szónok és volt újságíró feltűnő nyakkendőben. És végül a posztjáról lemondani kényszerülő miniszterelnök, David Cameron, aki megrengette az Európai Uniót és szétverheti az Egyesült Királyság unióját is. Kettő plusz egy személyiség a Brexit mögött.
A londoni magyar nagykövetség folyamatosan tájékoztatja majd a kint élő magyarokat a Nagy-Britannia Európai Unióból való kilépéséből adódó helyzetről – mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf nagykövet péntek délután a köztévében.