Így reagált a Brexitre Dr. House, a Star Wars-hős és a Monty Python-tag
Természetesen a hírességek sem mennek el szó nélkül a brit népszavazás döntése mellett – többek közt J.K. Rowling, Hugh Laurie és Ellie Goulding is a Twitteren sajnálkozott.
Természetesen a hírességek sem mennek el szó nélkül a brit népszavazás döntése mellett – többek közt J.K. Rowling, Hugh Laurie és Ellie Goulding is a Twitteren sajnálkozott.
Mint minden nagyon esemény után, a Brexit győzelme után is beindult a mémgyár. Ebből mutatunk egy műremeket, ami kiválóan reprezentálja a fanyar brit humort.
Felerősödhetnek a függetlenségi mozgalmak az Egyesült Királyságban, miután az ország szavazóinak többsége a kilépés mellett döntött az EU-tagságról szóló népszavazáson. Az EU-ellenesség ugyanis egyáltalán nem mondható el minden országrészről.
A nagy európai repülőgépgyártó rögtön reagált a Brexitre. De szerinte más cégek is hasonlóan fognak cselekedni.
A világ döbbenettel, egyes brit állampolgárok pedig felháborodással fogadták a Brexit-népszavazás végeredményét: Boris Johnson korábbi londoni polgármestert, a kilépéspárti kampány vezető arcát egyszerűen kifújolták az utcán.
A brit jegybanknak sincs fogalma arról, hogy meddig tarthat a bizonytalanság, de a pénzpiacok működését biztosítani szeretné. Közben a svájci frank is brutálisan erősödik, ezért a svájci jegybank is beavatkozik.
Nem lesznek azonnali változások az uniós tagországokban élő britek és a Nagy-Britanniában élő uniós állampolgárok életkörülményeiben – ezt is mondta a brit miniszterelnök péntek délelőtti nyilatkozatában, amelyben bejelentette lemondását.
Európa-szerte nagy a bizonytalanság, nagy eséssel nyitottak a pénzpiacok.
Egyelőre nagy a bizonytalanság, de annyi biztos, hogy sok évig még semmi ne változik. Később azonban ugrásszerűen megnőhetnek a tandíjak.
A Google-keresések változása most is érdekes, sőt meglepő következtetésekre ad okot.
A francia Nemzeti Front népszavazást követel az ország uniós tagságáról, akárcsak a legnépszerűbb holland politikus, a holland szabadságpárti Geert Wilders. A hollandok többsége szavazna a Nexitről.
A Brexit-döntés eredményének bejelentése után egy órával lemondott a brit miniszterelnök, októberre tette távozásának idejét.
Gibraltár, London, Cambridge, Oxford, Edinburgh maradt volna. A kelet-angliai Boston bizonyult a leginkább kilépéspárti körzetnek.
A miniszterelnöki rezidencia bezárkózott, egyedül Larry macska tűnt fel a kamerák előtt.
A fiatalok elsöprő többsége maradni akart az EU-ban.
Sokkos állapotba kerültek a pénzpiacok a brit népszavazás eredményét látva, kérdés, hol lesz a zuhanás vége. Az olajár is zuhanórepülésben van, az arany viszont drágul
Orbán Viktor szerint a britek többsége elsősorban a népvándorlás miatt döntött végül úgy, hogy Nagy-Britannia inkább lépjen ki az EU-ból. A kormányfő erről a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában beszélt péntek reggel. A Spéder Zoltánnal kapcsolatos kérdésre azt válaszolta, hogy szerinte nincs szó bizalmi ügyről, és neki miniszterelnökként nem dolga személyes kérdésekkel foglalkoznia. Portik Tamásról pedig azt mondta, hogy bűnözőkkel nem foglalkozik, így azzal sem, mit mondott a bíróságon Rogán Antalról a börtönbüntetését töltő vállalkozó.
Orbán Viktor szerint a migrációs válságra adott válasz döntötte el a brit népszavazás eredményét. A miniszterelnök ezt a Kossuth rádió 180 perc című műsorában mondta péntek reggel.
Csalódott volt a német külügyminiszter is, miután péntek reggel eldőlt, hogy a britek többsége a kilépésre szavazott az ország európai uniós tagságáról előző nap rendezett népszavazáson.
Biztossá vált, hogy a britek úgy döntöttek, kilépnek az Európai Unióból. Az eredmény rácáfol a közvélemény-kutatások előrejelzéseire. David Cameron kormányfő hamarosan megszólal, egyre többen és többen beszélnek arról, hogy mennie kell.