Kicsit magához tért a forint délutánra a reggeli sokk után
Enyhén erősödött a forint a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi piacon péntek délutánra.
Enyhén erősödött a forint a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi piacon péntek délutánra.
Megmozdulás szerveződik a Brexitet ellenző londoniak részvételével a Facebookon. Kedd délután a Trafalgar térre hívnak mindenkit, aki meg akarja mutatni, kiáll Európa mellett. Eddig 12 ezren jelezték, hogy ott lesznek.
A Brexit a hétköznapi életre is komoly hatással lesz Nagy-Britanniában. Erre kell készülniük a kint élő autósoknak.
Kellemetlen időszak jöhet az EU életében a brit népszavazás után, Brüsszelnek nagyon észnél kell lennie, ha életben akarja tartani az integrációt. Temetni azért még kár lenne az uniót.
Megköszönte minden Londonban élő európai állampolgár munkáját, kulturális és közösségi hozzájárulását a város polgármestere, Sadiq Khan.
Az amerikai Morgan Stanley elköltöztet kétezer befektetési banki állást Londonból a Brexit után – közölték cégen belüli források a BBC szerint. A társaság tagadta, hogy máris belefogott volna az átszervezésbe.
Szerte a világban papírt és ceruzát ragadtak a karikaturisták. „Kire fogjuk kenni a saját problémáinkat ezután? – teszi fel a kérdést például ez egyik mű.
Miután a britek többsége kiléptetné az országot az Európai Unióból, a legnagyobb autógyártók is megszólaltak.
Görögországban fizetési gondokkal küzdenek a brit turisták, miután senki nem volt hajlandó fontot váltani nekik, és bár délelőtt óta az automatákból már tudnak pénzt felvenni, a hotelek a bizonytalan árfolyam miatt még mindig nem váltják a fontot.
Boris Johnson, a brit kilépés mellett folytatott kampány egyik vezetője pénteken azt mondta, hogy nem kell siettetni a távozás folyamatát az Európai Unióból, miután az EU-tagságról előző nap tartott népszavazáson a kilépést pártoló tábor győzött.
Parlamenti petíciót nyújtanának be egy újabb népszavazás megrendezéséért a Brexitről szóló döntéssel elégedetlen brit szavazók. Az online petíció annyira népszerű, hogy átmenetileg elérhetetlenné is vált a brit parlamenti oldal.
Az ázsiai autógyártók vezetői arra figyelmeztettek pénteken, hogy visszafoghatják, sőt akár jegelhetik is nagy-britanniai beruházásaikat, miután a brit lakosság többsége az ország európai uniós tagságának megszüntetése (Brexit) mellett állt ki.
Kétéves csúcsra szökött fel az arany ára, miután a Brexit-sokk hatására a befektetők válságálló eszközökben keresnek menedéket.
A német kancellár szerint az Európai Unió elég erős ahhoz, hogy "megtalálja a helyes válaszokat" a Nagy-Britannia Európai Unióból való távozását eredményező népszavazásra.
Most a Brexitet és a foci-Eb-t sikerült összegyúrniuk egyetlen zseniális álhírben.
Nagyjából két éves átmeneti időszak, még hosszabb viták az EU-s költségvetésnél, csökkenő magyar gazdasági teljesítmény - ezekre számít a magyar külügyminiszter a Brexit után. Azt még korai megmondani, mi lesz a Nagy-Britanniában élő magyarokkal.
Londonban lévő tudósítónk a Brexit-győzelem okairól, az ország és a kormány jövőjéről faggatta az ottaniakat. A 40 éves idegsebész elszégyelte magát a népszavazás eredménye miatt. Más viszont úgy vélekedett: a bevándorlók csak elveszik a britek munkáját.
Amikor csütörtökön este lezárult a Nagy-Britannia EU-ban maradásáról döntő népszavazás, a felmérések még a maradás győzelmét valószínűsítették, a valós eredmények azonban egészen mást mutatnak. Péntek reggelre egyértelművé vált, hogy a britek többsége a kilépés mellett döntött.
Ha nem kell a parlamentarizmus, „dönt a nép”, a nép hajlamos nacionalista lenni, és nem lehet szólni, hogy a nacionalizmus álljon meg egy bizonyos határon.