Karambol volt az Erzsébet hídon
Baleset történt az Erzsébet hídon a budai hídfőnél, a Budára haladó sávban, sérült nincs - közölte a katasztrófavédelem.
Baleset történt az Erzsébet hídon a budai hídfőnél, a Budára haladó sávban, sérült nincs - közölte a katasztrófavédelem.
Egy embert a mentők vittek el a pesti hídfőtől. A forgalom a buszsávban és a külső sávban halad.
Lezárták az Erzsébet hidat kedd délután, majd robbantottak egyet egy pirotechnikus segítségével: így jelentették be a hídlezárásokkal és útblokádokkal tiltakozó Büki Zoltánék, hogy párttá alakulnak.
A híd elején és a közepén is baleset történt, emiatt csak lépésben lehet haladni.
Az Erzsébet híd alatt új villamosmegállót alakítanak ki Budán, emiatt a keskeny járdán kell majd osztozniuk a gyalogosoknak és a kerékpárosoknak. A tervezett változás után még kevésbé lesz érdemes a Duna-parti kerékpárúton biciklizni.
Lezárták a budai alsó rakpart egy szakaszát baleset miatt: egy autó és egy kisteherautó ütközött össze az Erzsébet híd alatt kedd délután.
A rendőrség szerint 4, a katasztrófavédelem szerint 5 autó ütközött össze csütörtök este az Erzsébet hídon. A balesetben többen megsérültek, a hat sávból csak kettő volt járható.
A hatból csak két sáv járható a fővárosi Erzsébet hídon, ahol öt autó ütközött össze csütörtök este – írják a katasztrófavédelem oldalán.
Ötven éve adták át Budapest egyik legnevezetesebb hídját, melyet a második világháború után újraépítettek, melyen egykor villamos is közlekedett, s amely ma talán a legforgalmasabb fővárosi átkelő. A Sávoly Pál által tervezett, Erzsébet királynéról elnevezett híd ma az első kerületet köti össze ötödikkel, teljes hossza pedig 378,6 méter. Elődje az akkori időkben műszaki csodának számított, 1894-ben tervezték, építési munkálatai 1903 őszén fejeződtek be, tervezésében Czekelius Aurél, Kherndl Antal, Gállik István, Beke József és Nagy Virgil vettek részt. Az első híd a németet csapatok 1945 telén lezajlott visszavonulásának esett áldozatul. Január 18-án a budai oldalon végzett robbantás után a híd összedőlt, a kár nagysága miatt végül lehetetlennek tűnt a helyreállítás, így újjáépítették. A második, kábelhídnak épített átkelő 1961 és 1964 között épült, a forgalomnak november 21-én adták át. Az elmúlt ötven évben része volt taxisblokádban, hat sávja kerékpáros-felvonulások útvonalául szolgált, de volt itt politikai nagygyűlés, tüntetés, 2002-ben pedig még el is foglalták.
Látványos apa-fia kombóképet tett közzé az MTI az Erzsébet hídról. Balra Szigetváry Zoltán 1964-ben készült felvétele az épülő hídról, jobbra fia, Szigetváry Zsolt fotója, amely 2014. november 20-án készült. Ötven éve, 1964. november 21-én adták át a II. világháború alatt megsemmisült, majd újjáépített hidat a közforgalomnak.
Ötven éve, 1964. november 21-én adták át Budapesten az új Erzsébet hidat. A régit 1903-ban adták át, azon az átkelőn építettek először villamospályát Budapesten, a Budára visszavonuló németek robbantották fel 1945 januárjában.
Két balesetben tíz autó ütközött össze a fővárosban az Erzsébet hídon, egy sérültről tudunk.
Az Attila úton lezártak egy sávot, mert kigyulladt egy kisteherautó.
Egy sávot lezárnak, dugóra kell számítani.
Egymásnak rohant két személyautó az Erzsébet hídon, egy ember megsérült, jelentős a baleset miatt kialakult dugó.
Átadták az Erzsébet híd alatti megújult parkolót, amelyet ezentúl bármilyen irányból megközelíthetnek az autósok – közölte az V. kerületi önkormányzat pénteken.
Átadták a forgalomnak kedden délben az Erzsébet híd pesti oldalának új felhajtóját – közölték az ötödik kerületi önkormányzattól.
Felgyorsul az autós közlekedés Budáról Pest felé, miután péntektől újra irányonként két forgalmi sáv járható az Erzsébet híd – Szabad sajtó út – Kossuth Lajos utca tengelyen – írta az MTI-hez péntek reggel eljuttatott közleményében a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
Befejeződött a vízcsőcsere, vasárnap este megnyitották az Erzsébet hidat a forgalom előtt – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
Pénteken délelőtt 11 és 12 óra között irányonként csak egy sáv járható az Erzsébet hídon.