A FBI mindent bedob, hogy kézre kerítse az ellopott Warhol-képeket
Egy hete tűnt el hét festmény egy amerikai múzeumból.
Egy hete tűnt el hét festmény egy amerikai múzeumból.
Az Apple szakértői most várnak, véleményük szerint hamarosan kiszivároghat az, amit az FBI egyelőre titkol.
Véget ért a meccs az FBI és az Apple között, a kormányzati szerv az almás cég segítsége nélkül tudta feltörni a terrorista iPhone-ját.
A belga rendőrség azonban cáfolta, hogy információkat kaptak volna az amerikai nyomozóirodától.
Véget ért az Apple–FBI-összecsapás, aminek az eredménye érdekes lépésre készteti a cupertinói céget.
A keddre tervezett kongresszusi meghallgatás elhalasztását kérte az FBI, miután egy "külsős fél" használhatónak tűnő segítséggel állt elő az iPhone-feltörési ügyben.
A kínai netcenzúrát rendszeresen kritizáló amerikai kormányzat egyik legfontosabb rendvédelmi hatósága nagyjából ugyanazt gondolja a telefonjainkról, mint a kínai kormányzat.
Nem véletlenül időzíthette éppen március 21-ére az Apple azt az eseményt, melyen az új (kisebb, olcsóbb) iPhone-t és egy új iPadet is bemutathatnak.
Bekeményítene a terrorfenyegetettséget fokozottan érző Franciaország, gigabírságot rónának minden mobilos vállalatra, amelyik nem enged a hatóságoknak bejárást egy kiszemelt telefonba.
Az FBI egy kormányzati szervek számára használható kiskaput kért a rendszerbe, az Apple válaszként még jobban bebiztosítja az iPhone-okat.
Nem csitulnak (és egy darabig nem is fognak csitulni) a hullámok az FBI/Apple/iPhone-kikódolás vitában. Edward Snowden egy, az Apple-t megkerülő módszert javasol az FBI-nak.
Szinte nem is telik el úgy nap, hogy ne hallanánk az Apple–FBI-harc egy-egy újabb mozzanatáról.
Az Apple nem hajlandó engedni az FBI-nak, s hogy miért nem, azt egy új weboldalon magyarázza.
John McAfee megtenné azt, amit az Apple megtagadott, feltörné a halott terrorista iPhone-ját, amellyel már két hónapja nem boldogul az FBI.
A technológiai óriásvállalatok vezetői szerint nagyon nagyon nyugtalanító az, amit az FBI megpróbál rákényszeríteni az Apple-re. Az amerikai kormányzat egyre nagyobb erőkkel próbál hátsó bejárót beleépíttetni a telefonokba.
A Szövetségi Nyomozó Iroda minden valószínűség szerint a világ egyik legrosszabb videojátékát fejlesztették le azzal a céllal, hogy megállítsák az interneten terjedő radikalizmust.
Félelmetes következményei lehetnek az Apple szerint az FBI kérésének, miszerint a gyártó építsen az operációs rendszerébe a hatóságok által használható hátsó bejáratot.
A Super Bowl alatt lopott el 200 gigabájtnyi nemzetbiztonsági adatot egy hekker, kilencezer amerikai nemzetbiztonsági alkalmazott nevét, telefonszámát és más személyes adatát fel is töltötte a netre. Francba a tűzfallal, ha az alkalmazottak maguk nyitják ki az ajtót.
Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) kiterjeszti a nyomozást Hillary Clinton levelezése ügyében - jelentette a Fox. A nyomozók esetleges korrupciós visszaélések után kutatnak.
Az FBI igazgatója szerint az al-Kaida merőben más modell alapján működött, mint az a fenyegetés, amellyel ma kénytelenek vagyunk szembenézni, amióta az Iszlám Állam létezik. A terrorszervezet által használt titkosított kommunikációs csatornák feltörése komoly kihívást jelent a bűnüldöző erők számára.