Komoly emelkedést hozhat a magyar piacon a Fed-elnök beszéde
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 111,89 pontos emelkedéssel, 19 659,41 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záró értékéhez képest 0,57 százalékkal erősödött.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 111,89 pontos emelkedéssel, 19 659,41 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záró értékéhez képest 0,57 százalékkal erősödött.
A piac több szereplője "vaddisznóként" fordult a Federal Reserve ellen, megpróbálva kikényszeríteni a mennyiségi enyhítési ciklus fokozatos leépítésére bejelentett tervek visszavonását - mondta az amerikai jegybank szerepét betöltő pénzintézet egyik vezető tisztviselője a Financial Timesnak.
Az amerikai bankok javaslatot nyújtottak be a Fednek arról, szerintük hogyan kellene a bajba jutó bankokat feltőkésíteni. A pénzintézetek holdingjai eszerint a kockázattal súlyozott eszközeik 14 százalékára rúgó részvény- és kötvényállományt lennének kötelesek folyamatosan tartani eszközeik között, hogy az esetleg bajba jutó leányvállalataikat képesek legyenek kisegíteni.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 172,99 pontos csökkenéssel, 18 853,69 ponton nyitott csütörtökön. A Fed szerdai sajtótájékoztatóján kilátásba helyezték a második félévre a likviditás csökkentését, ennek hatására esés indult el a világ tőzsdéin, emiatt a BUX index is csökkenni fog csütörtökön – mondták az MTI által megkérdezett elemzők.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 163,22 pontos, 0,85 százalékos csökkenéssel, 19 026,68 ponton zárt szerdán.
Hamarosan vége szakadhat a monetáris lazításnak az Egyesült Államokban, és ennek hatásai tovagyűrűzhetnek a világon. A hatalmas pénzbőség és az alacsony kamatok egyes közgazdászok szerint újra piaci buborékokat teremtettek, ami megoldhatatlan feladat elé állíthatja a világ politikai és pénzügyi vezetőit, amikor trendforduló áll be. Vagyis, mihelyt beköszönt a konjunktúra, nőni kezd az infláció, és nem marad más, mint a pénzbőség korlátozása, és a kamatok emelése.
Nem csak Ciprus miatt vannak komoly gondok, hanem Magyarország miatt is, a befektetői hangulatot rontó elemek között megtalálható hazánk is a Danske Bank elemzése szerint.