Fed-elnök: bizonytalanságot hozna és sérülékennyé tenné a piacokat a Brexit
Az amerikai Fed elnöke szerint veszélybe kerülne az amerikai pénzügyi stabilitás, ha bekövetkezne a Brexit, vagyis a britek végül úgy döntenének, hogy kilépnek az EU-ból.
Az amerikai Fed elnöke szerint veszélybe kerülne az amerikai pénzügyi stabilitás, ha bekövetkezne a Brexit, vagyis a britek végül úgy döntenének, hogy kilépnek az EU-ból.
A piaci várakozásoknak megfelelően nem változtatott az irányadó kamat 0,25-0,50 százalékos sávján az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed).
2008 decembere óta tartotta gazdaságösztönző céllal zéró-közeli szinten az irányadó kamatot a Fed, ám most emeltek.
Kis túlzással aranyéletünk lesz 2020-ig, meglódulnak a fizetések, elsősorban a múlni nem akaró kivándorlás miatt, de a mélyben bajok vannak, véli Zsiday Viktor. A befektetési szakember szerint pár év múlva elapadhat az EU-s manna, és akkor mindenki számára világos lesz, hogy mennyire gyenge a magyar gazdaság. Szerinte Orbán Viktor soha nem fogja addig feszíteni a húrt, hogy megkockáztassa uniós pénzek elveszítését – mert ha az bekövetkezne, pár hét múlva kombájngyűrű venné körbe Budapestet. A Plotinus igazgatótanácsának elnöke úgy fogalmaz, most mindenki boldog, mert fújja a hajunkat a szél, pedig csak egy összetákolt Trabantban ülünk, amely megy lefele a lejtőn. Interjú.
Nem változtatott az irányadó kamat 0-0,25 százalékos szintjén az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) monetáris döntéshozó testülete, a nyíltpiaci bizottság (FOMC) szerdán. A döntés megfelelt a piaci várakozásoknak.
A Fed a gazdasági növekedés ütemének gyorsulásával párhuzamosan már az év első felében megkezdheti az alapkamat emelését - idézi a The Wall Street Journal Loretta Mester, a Cleveland Fed elnöke Fox Business Network tévécsatornának pénteken adott interjúját.
Nem változtatott az alapkamat 0-0,25 százalékos szintjén az amerikai jegybank szerepét betöltő tartalékbank rendszer, a Fed monetáris döntéshozó testülete, a nyíltpiaci bizottság (FOMC), amely bejelentette, október végével megszünteti a gazdaságösztönző céllal folytatott kötvényvásárlási programja havi keretösszegének utolsó 15 milliárd dolláros tételét is.
A külföldiek általában igyekeznek az amerikaiaknak felróni, hogy nem sokat tudnak az Egyesült Államok határain kívüli világról. Az igazság ugyanakkor az, hogy az amerikai polgárok sokkal többet tudhatnak a külföldi eseményekről, mint saját gazdaságukról.
Az amerikai gazdaság önfenntartó módon is képes a növekedésre, ezért a jegybank szerepét betöltő Fed a jövő év második felében már kamatot emelhet - vélekedtek elemzők.