Búcsút mondott a Facebooknak Bill Gates
Bill Gates búcsút mondott a Facebooknak, mert - mint mondta - már nem bírta a sok barátkérő üzenet kezelését.
Bill Gates búcsút mondott a Facebooknak, mert - mint mondta - már nem bírta a sok barátkérő üzenet kezelését.
A Microsoft egykori első embere, saját elmondása szerint kénytelen volt feladni a Facebook-profilját, mivel túl sok ember szerette volna bejelölni őt barátként, ismerősként.
Vajon tényleg összehozza az embereket a közösségi média forradalma, vagy épp ellenkezőleg, csak tovább mélyíti a fajok és osztályok közötti szakadékokat?
A Facebook közösségi portál a felhasználók személyes adatainak tárolásával sérti a kanadai törvényeket.
Egy 15 éves londoni diák írása foglalkoztatja a média üzleti világának képviselőit, akik szerint a fiatalok médiaszokásait feltáró beszámoló volt az eddigi leghasznosabb, amelyet valaha olvastak. A tinédzser nem kevesebbet állít, mint azt, hogy a Twitter korántsem olyan trendi, mint azt a középkorú médiamogulok gondolják.
Film készül a Facebook történetéről, adta hírül a Forbes. A The Social Network forgatókönyvén az Egy becsületbeli ügy című film forgatókönyvírója, Aaron Sorkin dolgozik - aki pedig eddig olvasta, impresszív alkotásnak tartja.
Magánéletükről tett közzé információkat és fotókat a Facebookon a MI6 brit titkosszolgálat ősztől hivatalba lépő vezetőjének felesége, ez pedig komolyan veszélyezteti a kémfőnök biztonságát.
Mi történne, ha nem a Google lenne a web középpontjában, hanem a Facebook? Olyan lenne a világunk, mint amilyen pár évtizede volt, vízszerelőt a szomszéd javasolna, a Microsoft adná a keresőt, csak a sávszélesség lenne nagyobb.
A munkaadók egyharmada a közösségi weboldalakon is igyekszik kapcsolatba lépni a meghirdetett állásokra jelentkezőkkel, tárta fel egy brit kutatás. A Facebook, a LinkedIn és a Twitter jelentőségéről a munkakeresés során a Personnel Today számolt be.
A Nielsen intézet felmérése szerint egyre több ember egyre több időt tölt a közösségi oldalakon. A Twitter mikroblog felhasználói tábora például 1444 százalékkal gyarapodott az elmúlt év során
Lehet, hogy a Facebookon keresztül az évek során több barátra tesz szert az ember, de bizalmas barátainak fele hétévente cserélődik, míg társadalmi kapcsolathálózatának mérete változatlan marad - állapította meg egy holland társadalomkutató.
A szoptató anyák felhördülése nem volt elég ahhoz, hogy a közösségi oldal pucér kebleket engedjen a felhasználók fotói közé, egy másik ügynek azonban sikerült elérnie a változást.
A Facebook közösségi portálon találta meg egy brit asszony 27 éve eltűnt fiát, akit elvált férje "rabolt el" tőle egy láthatáson.
Egy rosszul megválasztott és nyilvánosságra hozott kép valamelyik közösségi oldalon, egy kitárulkozó blogbejegyzés vagy a céges címről küldött e-mail ma már könnyen a munkavállaló vesztét okozhatja. Ostoba főnök? Munkaundor? A vállalattól lopott nyalánkság? Lebukásveszély!
Újításokra van szükség a MySpace közösségi portál háza táján, hogy az oldal versenyben tudjon maradni a Facebookkal - erre a következtetésre jutottak a MySpace új vezetői, akik közül az egyik éppen a nagy riválistól érkezett a közelmúltban.
A Facebook közösségi portál indonéziai előretöréséről tanácskozó imámok jóváhagyták a szigetországban igencsak népszerű oldal használatát, de korábbi aggodalmuknak hangot adva megszabták: a felhasználók nem flörtölhetnek a portálon.
Egy Alicia Istanbul nevű atlantai nő egyik reggel nem tudott belépni a Facebook közösségi oldalon létrehozott profiljába. Bár semmilyen illegális tevékenységet nem folytatott és két éve aktív felhasználó volt, az oldal üzemeltetői azt hitték, kitalált névről van szó, ezért előzetes figyelmeztetés nélkül visszavonták a hozzáférését.
Közösségi portálokon - Facebook, MySpace, Flickr - regisztrálta magát a június 4. és 7. közötti választásokra készülő Európai Parlament (EP) annak érdekében, hogy "minél több ismerőse legyen".
Elvesztette állását egy svájci biztosítótársaság alkalmazottja, mert munkaadói észrevették, hogy a Facebook közösségi portált használta betegállománya idején.
A média felgyorsult világa közömbössé tehet bennünket az emberi szenvedéssel szemben; az olyan közösségi oldalak, mint a Facebook és a Twitter nem hagynak elegendő időt az agynak az olyan érzelmek felfogásához, mint az együttérzés és a csodálat, melyek az ember morális érzékének irányításáért felelősek – vélik amerikai kutatók.