Török Gábor: a Fidesz akár újabb négy évet is kérhet
A politika soha nem kötött pályán mozog, a politikus mindig választhat, s még akkor is dönt, amikor látszólag semmit sem csinál - írja legfrissebb blogbejegyzésében Török Gábor.
A politika soha nem kötött pályán mozog, a politikus mindig választhat, s még akkor is dönt, amikor látszólag semmit sem csinál - írja legfrissebb blogbejegyzésében Török Gábor.
Tétényi Éva, a város független polgármestere az Alkotmánybírósághoz fordul; azt szeretné elérni, hogy a Parlament oszlassa fel a testületet.
A biomasszából termelt villamos energiára is kiterjesztené a kötelező átvétel rendszerét Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője.
Keleties értékvilággal bír a magyar társadalom? Jeskó Józsefnek, a Méltányosság Politikaelemző Központ kutatójának ezt az állítását vitatta Stadler János. Erre válaszol az alábbiakban a kutató.
A beszéd arról szólt, hogy idehaza úgy adja el a Strasbourgban kötött kompromisszumot, mintha valójában semmiféle engedményt nem tett volna. Mert Orbán itthon nem bölcsnek, hanem erősnek akar látszani – véli a Véleményvezér blog szerzője.
Orbán performansza elsősorban belpolitikai célokat szolgált, Magyarországra üzent. Ezért, de akár ettől függetlenül is feltehető a kérdés, hogy honnan jön, milyen megfontolásokon alapul és mivel magyarázható az orbáni politikát alapvetően átható kurucos mentalitás - írja Török Gábor politológus.
Az elmúlt egy hónapban a pártok támogatottsága alig változott, de a szimpatizánsok aktivitási szintje nagyon eltérő - derül ki az Ipsos kutatásából, melyet a Népszavadság ismertet.
Tavaly októberben jelent meg a hír, hogy a helyszíni bírság felső határát húszezer forintról százezer forintra emelnék. A módosító javaslat szerint január elsejétől lépett volna hatályba, de ez nem történt meg, hiszen a módosító javaslatot visszavonták - olvasható a JogIQ blogon.
Lemondott önkormányzati mandátumáról Békés város fideszes képviselője, mert időközben kinevezték a Békés megyei kormányhivatal vezetőjévé.
Esztergom polgármestere azért hívta össze a gyűlést, hogy beszámoljon a település költségvetéséről, illetve azokról a javaslatokról, amelyeket a Fidesz-frakció nyújtott be, és amelyek szerinte csak ártanak a városnak.
A Magyar Orvosi Kamara elnökének ereje az elmúlt években leginkább hangos megnyilvánulásaiban volt, megtámogatva azt a kormányra készülő ellenzék véleményével. Most viszont - úgy tűnik - már nincs szüksége az időközben hatalomra került Fidesznek a megmondóemberre
Egresi Antalt, a Fidesz soroksári önkormányzati frakciójának vezetőjét választották alpolgármesternek a XXIII. kerületben.
A szocialista országgyűlési képviselő a miniszterelnököt bírálta keddi sajtótájékoztatóján, amiért Orbán Viktor a Wall Street Journalnak adott interjújában komoly megszorításokat helyezett kilátásba. A körvonalazódó segélyezési politikát például „teljes lelkiismeretlenségként” aposztrofálta.
Sokan érzik úgy, hogy elítélik a médiatörvényt és a Fidesz más intézkedéseit, de a bukott baloldali elitet is. Minél többen lesznek azok, akik így gondolkodnak, annál előbb jelenik majd meg egy olyan politikai erő, mely őket kívánja megszólítani - olvasható a Véleményvezér blogon.
Az ágazat költségvetési támogatása nő, a működési költségek pedig csökkennek.
A kérdésre a válasz talán az, ahogy a politikát és benne a politikai kommunikációt megközelíti - véli Török Gábor politológus.
Ez végre tényleg az az irány, melybe Magyarországnak el kellene indulnia ahhoz, hogy mostani nehéz helyzetéből ki tudjon törni - írja a Véleményvezér című blog szerzője.
Többen kritizálták a Fideszt amiatt, hogy legfontosabb törvényjavaslatait nem a kormány, hanem egyéni képviselői indítvány útján terjesztik be, így megkerülik a tárgyalásokat és érdekegyeztetéseket - olvasható a Politika 2.0 blogon.
Matolcsy György után Orbán Viktor a Dow Jones hírügynökségnek és Wall Street Journalnak adott interjújában is megerősítette, hogy a kormány jelentős kiadáscsökkentő lépéseket tervez a nyugdíjak, a közösségi közlekedés, a gyógyszerkassza és a munkanélküliek támogatása terén. Ez azonban kockázatos lehet - olvasható a Political Capital blogon.
A miniszterelnök szóvivője szerint a vita visszakerült az észérvek medrébe azzal, hogy lefordították a törvényt. Ugyanakkor bizonyos körök "egyértelműen politikai alapú támadást indítottak Magyarország ellen, és ezt nem is akarják feladni" - tette hozzá.