Interneten gyűjt a Louvre egy kép megvásárlásához
Története során első alkalommal magánszemélyektől vár adományokat az interneten egy kép - idősebb Lucas Cranach festményének - megvásárlásához Párizs világhírű múzeuma, a Louvre.
Története során első alkalommal magánszemélyektől vár adományokat az interneten egy kép - idősebb Lucas Cranach festményének - megvásárlásához Párizs világhírű múzeuma, a Louvre.
Orbán Viktor miniszterelnök Nicolas Sarkozy francia államfővel folytat megbeszélést péntek délelőtt Párizsban, az Elysée-palotában - derül ki a Miniszterelnökség hétfői tájékoztatásából.
A Hidzsáb Hercegnő (Princess Hijab) álnéven tevékenykedő párizsi graffitiművészről csak annyit lehet tudni, hogy éjszakánként fátylat rajzol a metróaluljárók reklámplakátjain látható nők és férfiak arcára, amelyeket lefényképez és az interneten terjeszt. Képei Bécstől New Yorkig kiállítótermekben is borzolták már a kedélyeket, de nemét, korát, származását, vallását továbbra is homály fedi.
A vártnál nagyobb mértékben esett vissza a francia GDP növekedési üteme 2010 harmadik negyedévében - jelentette a helyi statisztikai hivatal.
Háromezer román kiskorút zsákmányolnak ki a prostitúcióval és koldulással foglalkozó bűnhálózatok Franciaországban - közölte a francia Európa-ügyi államtitkár a nemzetgyűlésben.
A Franciaországból indított szállítmány célbaérését erőszakos környezetvédők megmozdulásai lassították.
Az alkotmánytanács döntésével lehetővé vált, hogy a törvény 2011. júliusában életbe lépjen. Ahhoz már csak Nicolas Sarkozy államfő aláírása hiányzik, aki megfigyelők szerint akár már szerdán kihirdetheti a törvényt.
Öt, terrorizmussal gyanúsítható személyt vettek őrizetbe kedden a francia hatóságok Párizsban, illetve a francia főváros Roissy repülőterén.
A francia L’Oreal-birodalom örökösének és férjének egykori sofőrje szerint Nicolas Sarkozy elnök választási kampánya során azzal a kéréssel fordult a párhoz, hogy anyagilag is támogassák kampányát – írja a Mediapart interjújára hivatkozva a Radio France International (RFI).
Megadta magát hétfő délután az a férfi, aki néhány órával korábban több személyt túszul ejtett a BMW német autógyár franciaországi székhelyén, a Párizs közeli Montigny-Le-Bretonneux-ben.
Tiltakozók egy csoportja Franciaországban pénteken feltartóztatott egy tehervonatot, amely nukleáris hulladékot szállít Németországba.
A szigorú biztonsági intézkedések ellenére a Riporterek Határok Nélkül (RSF) nemzetközi jogvédő szervezet néhány aktivistájának sikerült pénteken Hu Csin-tao (Hu Jintao) kínai elnök közelébe jutnia Párizsban.
A francia parlament titkosszolgálatokat felügyelő bizottsága csütörtökön zárt ajtók mögött meghallgatta a belső elhárítás központi igazgatóságának (DCRI) a vezetőjét és az országos rendőrfőnököt annak a sajtóértesülésnek az ügyében, amely szerint csoportot hoztak létre a francia elnökség számára kényes ügyeken dolgozó újságírók megfigyelésére.
A francia bíróság egy hónap felfüggesztett börtönre ítélt csütörtökön egy nyugdíjas tanárnőt, aki rátámadt egy arab nőre, mert az arcát eltakaró muzulmán ruha volt rajta.
Óriásplakáton hirdette magát egy munkanélküli Franciaországban: a 4 méter széles és 3 méter magas hirdetést egy bordeaux-i autóút mentén ragasztotta ki.
Felgyorsult a munkafelvétel pénteken Franciaországban a nyugdíjreform elleni tiltakozás szimbólumának számító szektorokban.
Ezúttal 269 városban kezdődtek tüntetések a nyugdíjreform ellen.
Szervezetének egyik ága azért rabolt el öt franciát a múlt hónapban, mert Párizs "elnyomja a muszlimokat" - mondta Oszama bin Laden, az al-Kaida vezetője az al-Dzsazíra televízió által szerdán közzétett hangfelvételben.
A francia parlament szerdán véglegesen elfogadta az országban hetek óta sztrájkokat és utcai tiltakozásokat kiváltó nyugdíjreformot.
A francia szakszervezetek országos tiltakozónapot szerveznek csütörtökön a nyugdíjreform ellen, szeptember óta már a hetedik alkalommal, emiatt jelentős fennakadások várhatók a légi közlekedésben.