A Google több ukrán katonai létesítményt is felfedett legújabb frissítésében
Oroszországban már bőszen terjednek is a fontos katonai célpontok műholdas képei.
Oroszországban már bőszen terjednek is a fontos katonai célpontok műholdas képei.
Összefésüli a Google az Android-megjelenéseket az új Pixel készülékek bemutatásával, így már 2025 elején megérkezik majd az Android 16. Azonban nem ez lesz az egyetlen szoftveres dolog, amire érdemes lesz várni jövőre.
Egy Pakisztánból üzemeltetett weboldal készítői egy olyan kamu esemény felhívását készítették el a mesterséges intelligenciával, ami elhitette az ír főváros lakóival, hogy halloweeni felvonulás lesz az utcákon. A gyülekezést végül a rendőrségnek kellett lefújnia.
A napokban indította el egyelőre fizetős ügyfelei számára az OpenAI a ChatGPT Search szolgáltatást, ami nem is titkoltan a Google keresőjével versenyezne. De vajon hogyan állja meg a helyét? Egy korai felhasználó már tesztelte is a lehetőségeket.
Az OpenAI bejelentette mesterséges intelligenciája ChatGPT jelentős átalakítását. Mostantól kezdve a chatbot képes lesz arra, hogy – akárcsak a Google – keresgéljen a neten, majd ennek megfelelően adjon válaszokat a felhasználó kérdéseire.
Sok alkalmazáshoz hasonlóan a Google is folyamatosan fejleszti intelligens üzenetküldő alkalmazását, a Google Messagest (magyarul: Üzenetek). A kódok mélyére pillantó egyik szakértő jó pár, a felhasználói élményt javító újításról számolhatott be, amelyek hamarosan megérkeznek az androidos telefonokra.
Nem ez az első extrém billentyűzete a japán Google-nek, de lehet, hogy valamennyi között ez a legőrültebb, igaz, egyben a legambiciózusabb is. A billentyűk egy csavart körkörös kialakításban, egy Möbius-szalag mentén helyezkednek el.
Bár 2024-ben még mindig éles viták zajlanak arról a közösségi médiában, hogy Magyarországon „nem halloween van, hanem mindenszentek”, a Google-ben most megjelent egy kis játék, ami előbbihez kapcsolódik.
Sok millió ember látta a közösségi médiában azt az álhírt, miszerint alapvető változást eszközöl a YouTube a kezdőlapján. Hogy ez nem igaz, azt maga a platform tisztázta a kommentek között.
Alig két év leforgása alatt óriási teret hódított magának a mesterséges intelligencia (MI), és ez a programozási feladatok elvégzésén is meglátszik. Kérdés, mennyire lesz ez egy idő után kontraproduktív.
Új funkciók jöttek a Google Chrome-ba, melyekkel megtudhatja, mely lapok igényelnek sok erőforrást, és immáron azt is beállíthatja, hogy mennyire spóroljon a böngésző.
Ez egy létező szám, értéke mintegy 7 700 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 forint.
Egy sor új biztonsági funkciót jelentett be az SMS-eket kezelő Üzenetek (Messages) apphoz a Google. Az újítások segítenek megelőzni az egyre több ember bankszámláját veszélyeztető csalásokat is.
Különös fejlesztésen dolgozhat a Google: a Jarvis-projekt egy olyan mesterséges intelligenciát takarhat, ami különféle feladatokat hajthat végre a felhasználó böngészőjében – parancsok mentén.
Már egészen a második világháborúig visszamenőleg lehet felvételeket böngészni a Google Föld szolgáltatásban, légi és műholdfelvételeket egyaránt.
Egy keresőmezővel kevesebb lesz hamarosan a Google-ben, jelentette be a vállalat. Hasznos, ám nem túlzottan ismert funkciótól kell búcsúzni november végén.
Hamarosan az androidosok is eldönthetik, a kijelző tetején vagy alján szeretnék megjeleníteni a Chrome böngésző címsorát. Utóbbi mellett a kényelmi szempontok, előbbi mellett a megszokás lehet érv.
Nem kell többé olvasnia: akár meg is hallgathatja a weboldalakat a Chrome böngésző segítségével, mintha csak podcastok lennének. Ráadásul már a háttérben is mehet a lejátszás.
Hasznos újdonság érkezik a Google Flights avagy Google Járatkereső szolgáltatásba: a felület mostantól kiemelt helyen mutatja adott útvonal legolcsóbb repülőjáratait.
Elkezdte kiadni az Android 15-öt a Google, első körben a saját, Pixel készülékeire – fedélzetén számos adatvédelmi funkcióval, biztonsági eszközzel és fejlesztéssel.