Hétfőn elengedik a kórházból a katapultáló Gripen-pilótát
A sérült Gripennel kényszerleszállást végrehajtó és onnan katapultáló pilüta csigolyatörést szenvedett, de hétfőn már hazaengedik. Az orvosok szerint egy év múlva repülhet újra.
A sérült Gripennel kényszerleszállást végrehajtó és onnan katapultáló pilüta csigolyatörést szenvedett, de hétfőn már hazaengedik. Az orvosok szerint egy év múlva repülhet újra.
Nyolc napon túl gyógyuló sérülésekkel már a Honvéd Kórházban kezelik a Gripen vadászgép pilótáját, aki katapultált Kecskeméten, miután kényszerleszállást hajtott végre a géppel.
Felmentette a vadászgép-beszerzésekhez kapcsolódó pénzmosás vádja alól Alfons Mensdorff-Pouilly osztrák üzletembert csütörtökön egy bécsi bíróság.
Nincs tudomása korrupcióról a BAE Systems közép- és kelet-európai vadászrepülőgép-eladásait illetően saját állítása szerint annak a brit tanácsadónak, akit tanúként hallgattak meg kedden az Alfons Mensdorff-Pouilly elleni bécsi perben.
Megkezdődött az Alfons Mensdorff-Pouilly elleni per szerdán Ausztriában. Az osztrák üzletembert pénzmosással és hamis tanúzással vádolják közép- és kelet-európai vadászrepülőgép-beszerzésekkel összefüggésben.
Megkezdődik a lobbista Alfons Mensdorff-Pouilly elleni per szerdán Ausztriában.
Magyarországra is kiterjedő korrupciós láncra bukkant a bécsi államügyészség az osztrák vadászgépbeszerzések kapcsán.
Az osztrák államügyészség újabb, magyar vonatkozású ügyben vizsgálódik a Gripen-lobbista Alfons Mensdorff-Pouilly körül – olvasható a pénteki ÉS-ben. A gróf ezúttal a kórházi berendezéseket gyártó német Drägerwerk lobbistájaként tűnik fel egy nemzetközi korrupció-gyanús ügyben, amelynek egyik szála egy közel 10 milliárd forint értékű a magyar kórházak aneszteziológiai gépparkjának lecserélésére irányuló beszerzésben történt állítólagos közreműködés.
December 20-án lezárultak a Gripen vadászgépek lízingjének módosításáról szóló szakértői tárgyalások, ennek nyomán kétszeresére nőhet a futamidő, és jelentősen csökkenhet a Honvédelmi Minisztérium költségvetését terhelő éves részletek nagysága a Magyar Nemzet információi szerint.
Újból reflektorfénybe kerültek a brit BAE Systems hadiipari csoport csehországi, magyarországi és más országokban lebonyolított múltbeli fegyverügyletei, miután - a brit és amerikai igazságügyi eljárások lezárása utáni alig több mint egy évvel - az amerikai külügyminisztérium is befejezte saját, "párhuzamos" vizsgálatát - írta a szerdai Financial Times, részleteket idézve az amerikai vizsgálati anyagból.
A kabinetülésről szóló jegyzőkönyvből pontosan kiderülne, hogy az első Orbán-kormány miért döntött a szakmai iránymutatások ellenére az F-16-osok helyett a svéd vadászgépek mellett.