Orbánnál "intellektuálisan izgalmas" megbeszélésen vettek részt a hallgatók
Hoffmann Rózsa elégedett a hallgatói érdekképviseletekkel folytatott tárgyalásokkal, a felsőoktatási törvénytervezetről szóló előterjesztés órákon belül a Ház elé kerülhet.
Hoffmann Rózsa elégedett a hallgatói érdekképviseletekkel folytatott tárgyalásokkal, a felsőoktatási törvénytervezetről szóló előterjesztés órákon belül a Ház elé kerülhet.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája által szervezet demonstráción jelképesen eltemették a magyar felsőoktatást.
Több ezren tüntettek ma a kormány felsőoktatási tervezete ellen az oktatási államtitkárság előtt a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) által szervezet demonstráción. A hallgatók célja az volt, hogy közösen álljanak ki a magyar felsőoktatás jövőjéért. A hvg.hu helyszínen tartózkodó tudósítója szerint a demonstráción jelképesen eltemették a magyar felsőoktatást.
Folytatódtak az egyeztetések a hallgatói szerződésekről és az önköltséges képzésről a Nemzeti Erőforrás Minisztériuma (Nefmi) és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) között. A HÖOK szerint azonban nem történt előrelépés a megbeszélésen.
Október 27-én tartják országos tiltakozó demonstrációjukat a hallgatók a fővárosban – mondta Nagy Dávid, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnöke. A hallgatók a készülő felsőoktatási törvényben szereplő "bújtatott tandíj és a röghöz kötés" ellen tiltakoznak.
Az új felsőoktatási koncepció helyhez kötné a külföldre készülő diplomásokat, ezért felmerül a kérdés, nem tervez-e hasonlót a minisztérium a Magyarországon maradó pályaelhagyók esetében is. Az oktatási államtitkárságon azt mondják, nincs szó ilyesmiről, a HÖOK szerint az összes röghöz kötő szerződés értelmetlen, az oktatáskutató pedig a végig nem gondolt oktatási kormányzati rögtönzés részeként tekint minderre.
Az új felsőoktatási törvény tervezete átláthatatlan elvek mentén megnyirbálja az államilag támogatott keretszámokat, röghöz köti a hallgatókat, és önköltséget, azaz tandíjat vezet be - mondta a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának elnöke az InfoRádióban.
Sem a kormány, sem az oktatási államtitkárság nem gondolkodik tandíjfizetés bevezetésében, a Pokorni Zoltán által elmondott, kétségkívül létező lemorzsolódás ellen az államtitkárság álláspontja szerint a megelőzés a leghatékonyabb módszer - közölte az államtitkárság az MTI kérdésére.
Amennyiben a magyar gazdaság nehéz helyzete indokolttá teszi a felsőoktatás átalakítását is, a HÖOK azt a felsőoktatás minőségét, hatékonyságát és nemzetközi versenyképességét javító változtatásokkal tudja elképzelni.
A szervezet állásfoglalása szerint amíg az átdolgozott törvényjavaslat részletei nem kerülnek nyilvánosságra, a március 16-ra meghirdetett demonstrációt elnapolják.