Izraeli légitámadásban meghalt a Hamász egyik katonai parancsnoka
Az Abu Ahmed néven ismert terrorista az általános haditanács tagja is volt a Hamászban.
Az Abu Ahmed néven ismert terrorista az általános haditanács tagja is volt a Hamászban.
Közösségi oldalán osztott meg egy képet egy Harry Potter-rajongó autista kislányról, akit a terroristák tartanak fogva.
A főpolgármester a budapesti rendőrfőkapitánnyal egyeztetett az aktuális rendészeti ügyekről.
Neta Heiman dühös a terroristákra, a Hamászra és az izraeli kormányra is, de azt mondja: nem számít, hogy mennyit bombázzák Gázát, az minden egyes alkalommal csak súlyosbítja a helyzetet és nem megoldja.
A 21 éves francia-izraeli Mia Schem egyike azoknak, akik fesztiválozni indultak az izraeli sivatagban, és azóta nem tértek haza.
Miközben egyszerre tüntettek Bécsben az Izrael-pártiak és az Izrael-ellenesek, a Kurier főszerkesztője úgy fogalmazott, „a sokáig tagadott párhuzamos társadalom igenis létezik Ausztriában“. Ráadásul azok az ellentétek, amelyeket a Hamász támadása a felszínre hozott, nem csak a politika jobboldal és a spektrum többi része, vagy a bevándorlók és a többség között húzódik.
Egy antiszemitizmus ellen küzdő csoport vádolta meg az énekesnőt azzal, hogy „ódát intézett” a palesztin terrorszervezethez.
Kedden az EU-is rendkívüli csúcstalálkozót tart Izrael és a Hamász háborúja miatt, ahol még az is elképzelhető, hogy tűzszünetre fogják felszólítani a feleket.
Jakov Hadasz-Handelszmann a magyar parlament külügyi bizottságában beszélt.
London, Párizs, Berlin és Bécs utcáin a Hamász terrorakciója után több száz fős tömegek vonultak utcára Palesztina mellett, a hatósági tiltás ellenére. A nagyvárosok zsidó közösségei félnek, az önvédelmi kurzusra való jelentkezések ugrásszerűen megnőttek. Bezárnak a kóser boltok és a zsidó iskolák, Berlinben néhányan leragasztották a neveiket a kaputelefonokon, titkos helyszínre szervezik az istentiszteleteket.
Benjamin Netanjahu továbbra sem ismeri el a felelősségét.
A terület és az ott élők tragédiáját egy világ nézi a neten, miközben arról folytatnak parttalan vitát egymással a népek, hogy Izraelnek van-e több joga megvédeni magát, vagy a gázai palesztinoknak élni?
Az izraeli miniszterelnök szerint most már az egész világ láthatja, hogy a Hamász a nácizmus újabb változata.
Családtagok beszámolói alapján igyekszik a sajtó tudósítani arról, hogy kik azok az emberek, akiket a palesztin terrorszervezet foglyul ejtett, mikor október 7-én betörtek Izraelbe. A többségüket egy-egy videófelvétel, SMS, vagy telefonhívás alapján azonosították.
Az Iron Beam (Magen) nevű rendszer célja, hogy azokat a rakétákat, drónokat és tüzérségi lövedékeket is röptükben hatástalanítani lehessen, melyekkel az Iron Dome (Vaskupola) már nem bír el.
A világsajtó fókuszában a lengyelországi választás áll. Az AP szerint a Jog és Igazságosság úgy nyert, hogy veszített. A lengyel ellenzék győzelme fordulatot jelentene az európai populista hullám számára is, írja a Bloomberg. A Die Zeit felteszi a kérdést: Donald Tusk jobbközép néppárti modellje mennyire felel meg a kor követelményének? A Politico szerint 8 évnyi feszültség és társadalmi viszály felemésztette a Jog és Igazságosság támogatását. Robbanásveszélyes helyzet állt elő a Közel-Keleten az izraeli háborúval, írja a Financial Times, míg a Wall Street Journal szerint Irán is célpont lehet, ha besegít az izraeli konfliktus elmélyülésébe. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Nem tudni, hogy miért volt szükség a szöveg javítására.
Izrael ENSZ nagykövete arról beszélt, hogy egy esetleges szárazföldi támadást követően sem áll érdekükben újra megszállni Gázát, még legalább 13 amerikai állampolgár sorsáról nincs információja Washingtonnak.
Az iráni diplomácia vezetője Katarban találkozott a Hamász vezérével, akivel az együttműködés folytatásában állapodtak meg.
Nem csak Gázában, hanem Izrael északi határán is egyre nehezebb a helyzet.