Helikopterrel próbáltak Erőss Zsolték nyomára bukkanni
Sikertelen helikopteres akcióról számolt be hétfői cikkében a nepáli My Republica hírportál, a mentőakció során nem sikerült Erőss Zsolt és Kiss Péter holttestének nyomára bukkanni.
Sikertelen helikopteres akcióról számolt be hétfői cikkében a nepáli My Republica hírportál, a mentőakció során nem sikerült Erőss Zsolt és Kiss Péter holttestének nyomára bukkanni.
7-8 ezer méter fölött az ember már csak magára számíthat; lelkileg ugyan segítség, ha a másik ott van, de biztosítani nem tudják egymást, segíteni nem lehet a másiknak, lehozni a nyakunkban nem tudják egymást – nyilatkozta Erőss Zsolt és Kiss Péter múlt heti, tragikus kimenetelű himalájai expedíciójáról Babcsán Gábor hegymászó, aki a 4bakancs blognak adott interjút.
Klausmann Viktor túrát szervez az ország legmagasabb pontjára. A cél, hogy kopjafát állítsanak Erőss Zsolt szintén szerencsétlenül járt mászótársának, a 27 éves Kiss Péternek – írta a Blikk.
Hiába próbálták napokig lehozni 7000 méter fölötti magasságból, a mentőakciók kudarcot vallottak, és elhunyt Juanjo Garra spanyol hegymászó a Dhaulagirin.
Nehéz elmondanom, milyen szomorúságot érzek – nyilatkozta még pénteken a Marca című spanyol sportlapnak Carlos Soria, az a spanyol hegymászó, aki Erőss Zsoltékkal együtt volt a himalájai Kancsendzöngán, ám aki még időben visszafordult, így életben maradt.
Nem Erőss Zsolt teremtette meg Magyarországon az extrém hegymászást, de kétségtelenül az egyik legnagyobb alakja volt – mondták a hvg.hu-nak nyilatkozó magashegyi hegymászók. Erőss Mount Everest-expedíciója sokakat inspirált és szponzorokat szerzett a sportágnak, mégis kérdéses, mikor juthat fel újabb magyar az Erőssék által még meg nem hódított 8000 méter magas csúcsokra.
A világ legmagasabb hegycsúcsa, a Mount Everest (Csomolungma) meghódításának gyémántjubileumára, azaz hatvanadik évfordulójára készül Nepál: a május 26. és 30. közötti programsorozatban konferencia, kiállítás, díjátadó és maratonfutás is szerepel.
Mivel a Kancsendzöngán már este van, ha volt is ma valamilyen mentőakció, annak mostanra be kellett fejeződnie – mondta Sterczer Hilda, a Himalájában szerdán eltűnt egyik magyar hegymászó, Erőss Zsolt felesége csütörtökön az MTI-nek.
Egyelőre a nepáliak sem tudják, pontosan mi sodorta bajba a Kancsendzöngán eltűnt hegymászókat, köztük a magyar Erőss Zsoltot és Kiss Pétert. A dél-ázsiai ország turisztikai minisztériumának munkatársa az AFP hírügynökségnek azt mondta, hogy egy tízfős serpacsapat megpróbálja beazonosítani a magasban a baleset helyszínét.
Senki nem azért megy a hegyek közé, hogy meghaljon, mindannyian tudjuk: az a feladat, hogy felmenjünk és le is jöjjünk – fogalmazott az MTI-nek csütörtökön Klein Dávid hegymászó, aki több mint tíz éve ismerkedett meg a Kancsendzöngán eltűnt Erőss Zsolttal.
Egy négy szívműtéten átesett 80 éves japán férfi lett a legidősebb ember, aki megmászta a világ legmagasabb hegycsúcsát.
Nincs bevett módszer az eltűntek mentésére a Himalájában, a bajba került magyar expedíció szóvivője szerint most nagyon sok múlik azon, elég kipihent lesz-e valamelyik serpa, hogy újabb mentőakció indulhasson a két hegymászó felkutatására, hiszen ők is az életüket kockáztatják.
Megszakadt minden kapcsolat a nepáli Kancsendzöngáról lefelé ereszkedő magyar hegymászókkal, akik tegnap bajba kerültek és segítséget kértek – olvasható az expedíció blogján. Egyelőre felhagynak Erőss Zsolt és Kiss Péter keresésével. Az expedíció saját Facebook-oldalán tragédiáról írnak. A két mászó május 19-e óta szabadban tölti az éjszakákat, az újabb éjszaka közeledtével esélyeik szinte a nullával egyenlőek – tudtuk meg az expedíció szóvivőjétől. Egy spanyol hegymászóweboldal arról ír, hogy a Erőss Zsolték meghaltak.
A világon elsőként művégtagok nélkül kapaszkodott fel a világ legmagasabb hegycsúcsára, a Mount Everestre a hét végén egy olyan hegymászó, akinek mindkét karját amputálták.
A magyar hegymászók a nepáli Kancsendzönga 8586 méter magas csúcsát több mint huszonnégy órás mászás után érték el.
A megfelelő mennyiségű csili mindent elpusztít, ami megmérgezne minket. Az élelmiszer-biztonságért azonban égető fájdalommal kell fizetnünk.
Több mint 53 millió forint összköltséggel valósult meg a Kiskunsági Nemzeti Parkban az Alföld egyedülálló látványossága, egy nyolc méter magas szánkódomb - közölte a Turizmus Online.
Öten haltak meg mellette. Ő mégis tovább mászik.
Sir Edmund Hillary, a Mount Everest első meghódítója 59 éve ért fel a világ legmagasabb pontjára. 2013. májusában, a 60. évfordulón bárki a nyomába eredhet – de csak egy darabon.
Hatvan nap alatt akarja keresztülfutni Indiát észak-déli irányban egy helyi ultramaratonista. A 43 éves Arun Bhardvadzs a Himalájától vette célba az ország legdélebbi csücskét. Az ultramaratonista már 1700 kilométert teljesített a 3900 kilométeres távból - adta hírül a The Indian Express című lap.